صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۶ میزان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزارت دفاع: بیش از 120 عضو گروه طالبان در نقاط مختلف کشور کشته شدند

 وزارت دفاع:  بیش از 120 عضو گروه طالبان در نقاط مختلف کشور کشته شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته در نقاط مختلف کشور 122 عضو گروه طالبان کشته شدند که در بین
آنان مقام‌‌های بلند رتبهشان نیز هستند.
این وزارت روز جمعه 21 سرطان، با نشر خبرنامهای نوشت که در نتیجه چندین رشته عملیات تصفیوی، در نقاط مختلف کشور 122 هراس افگن کشته و 53 تن دیگر زخمی شدند.
به نقل از خبرنامه، از مجموع کشته شدگان؛ 41 تن در ولسوالی اوبه ولایت هرات در نتیجه ضربات هوایی کشته شدند که ملا نجیبالله ولسوال نام نهاد طالبان برای شیندند و صفیالله ولسوال نام نهاد طالبان برای پشتون زرغون در بین کشتهشدگان هستند. در این عملیات یک عضو گروه طالبان زخمی و یک عراده موتر آنان منهدم شد.
همچنین در ولسوالی بلخ ولایت بلخ 12 تن کشته و 18 دیگر زخمی شدند و چندین موضع طالبان از بین برده شده است. در کندز، 24 تن کشته و 23 تن دیگر زخمی شدند. یک عراده موتر و 8 عراده موترسایل گروه طالبان نیز از بین برده شده است.
وزارت دفاع در خبرنامهاش نوشته است که 7 تروریست در بدخشان کشته و 11 تن دیگر زخمی شدند. در ولایت پکتیکا 12 تن کشته و در ولایت لوگر 26 عضو گروه طالبان کشته شدند.
در خبرنامه آمده است که این عملیاتها با حمایت قوای هوای نیروهای دفاعی کشور انجام شده است.
این حملات بعد از هفتمین دور گفتگوهای صلح نمایندگان طالبان و ایالات متحده امریکا و شخصیتهای سیاسی کشور با نمایندگان طالبان در قطر انجام شده است.
کارشناسان هر چند این گفتگوها را مفید میخوانند اما گفته میشود که طرف طالبان آتش بس در جریان مذاکرات را قبول نکرده است و ادامه جنگ تاکید کرده است.
مسعود اندرابی چندی پیش در مراسم گرامیداشت از روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در کابل گفت که فشارها بر گروه طالبان تا زمانی دوام خواهد یافت که جز تن دادن به صلح، قانون اساسی و ارزشهای اساسی مردم افغانستان راهی به این گروه باقی نماند.
از سوی دیگر نیز شماری از کارشناسان بر این باورند که سیاست تضرع و زاری در مقابل طالبان پاسخ نمیدهد و باید این گروه تحت فشار نظامی قرار بگیرد.
حدود دو دهه است که گروه طالبان علیه حکومت و دولت میجنگند و تاکنون صدها پل، تاسیسات دولتی و خصوصی را تخریب کرده است و اما طی چند ماه اخیر، تمایل به گفتگوهای صلح اورده است.