صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۵ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نیروهای امنیتی ۴۷ نفر را از دو زندان طالبان آزاد کردند

 نیروهای امنیتی ۴۷ نفر را از دو زندان طالبان آزاد کردند

وزارت های داخله و دفاع اعلام کردهاند که دست کم ۴۷ زندانی از دو زندان گروه طالبان در عملیاتهای نیروهای امنیتی در شمالشرق  کشور آزاد شدهاند.
وزارت امور داخله میگوید ۳۴ نفر از زندان گروه طالبان در ولایت بغلان آزاد شدند. این زندانیان دوشنبه شب در یک عملیات نیروهای ویژه پولیس آزاد شدهاند.
نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله گفته که زندانیان شامل هفت سرباز اردوی ملی، هفت سرباز پولیس، سه سرباز امنیت ملی و ۱۳غیرنظامی بودند.
نیاز محمد نیازمند، فرمانده پولیس بغلان به بیبیسی گفته چند روز پیش نیروهای امنیتی با انجام عملیاتی در ساحه لرخابی بغلان برخی از بخشها را تصرف کردند. آقای نیازمند افزود که زندان دراین منطقه تا شب سه شنبه در محاصره نیروهای امنیتی بود و اکنون ساحه به تصرف این نیروها در آمده. در همین حال وزارت دفاع در صفحه فیسبوکش نوشته که ۱۳نفر غیرنظامی در یک عملیات کماندوهای اردوی ملی در ولسوالی قلعهزال ولایت قندوز هم از زندان طالبان آزاد شدهاند.
گروه طالبان تا به حال در مورد عملیاتهای اخیر نیروهای امنیتی بالای زندانهایشان چیزی نگفتهاند. در جریان دو هفته اخیر، سه عملیات از سوی نیروهای امنیتی کشور بالای زندانهای طالبان انجام شده.
هفته گذشته نیروهای کماندو بالای یک زندان طالبان در ولسوالی قیصار ولایت شمالی فاریاب حمله کردند. دراین زندان ۸۳ نفر از سوی طالبان به اسارت کشیده شده بود.
۵۱ نفر از زندانیان آزاد شده در فاریاب نیروهای امنیتی بودند. از جمله خلبانها و سرنشینان چرخبالی که در ساحه زیر تسلط طالبان سقوط کرده بود.
۲۰ نفر از زندانیان اعضای گروه طالبان، چهار عضو گروه داعش و هشت نفر شهروندان کشورهای خارجی بودند.
نقیبالله فایق، والی فاریاب گفته بود که چهار نفر شهروند خارجی زندانی طالبان جنگجویان داعش بودند که از کشورهای قزاقستان و تاجیکستان به این گروه پیوسته بودند.