صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۳۰ جوزا ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رئیس جمهور سب استیشن برق گلبهار کاپیسا را افتتاح کرد

 رئیس جمهور سب استیشن برق گلبهار کاپیسا را افتتاح کرد

محمداشرف غنی رییس جمهور کشور با  سفر به ولایت کاپیسا، سب استیشن برق گلبهار را افتتاح کرد.
دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‌‌ای گفته است که رییس جمهور غنی صبح دیروز چهارشنبه (17 اسد) به ولایت کاپیسا رفته و سب استیشن برق گلبهار را افتتاح کرده است.
اعلامیه افزوده که آقای غنی در سفر خود به ولایت کاپیسا همچنین با مسئولان ملکی و نظامی، زنان، جوانان و جامعه مدنی، معلمین و استادان دانشگاه، علماء، بزرگان و متنفذین و ولسوالان آن ولایت به گونه جداگانه دیدار کرده است.
سب استیشن برق گلبهار ظرفیت تولید 220 کیلو ولت برق را دارد و از چندین سال به این طرف زیر کار قرار داشت.
این سب استیشن که شامل لین انتقالی 220 کیلو ولت از سب استیشن پشته سرخ به گلبهار و لین انتقالی 110 کیلوولت از گلبهار الی سب استیشن تپه احمدبیگ میباشد، به کمک تیم انجنیری ارتش امریکا به هزینه 65.9 میلیون دالر ساخته شده است و برای 30000 مشترک برق تامین خواهد کرد.
مدیریت آتش بس
رئیس جمهور کشور در دیدار با مقامهای ارشد امنیتی و دفاعی ولایت کاپیسا بر مدیریت آتشبس احتمالی در روزهای عید قربان نیز تاکید کرده است.
او به والی و مسئولان نظامی کاپیسا دستور داده که به خاطر هماهنگی بیشتر میان ارگانهای امنیتی و دفاعی مستقر در آن ولایت به منظور تامین امنیت بهتر مردم و تامین امنیت روند انتخاباتهای پیشرو، تلاش نمایند.
این در حالی است که پیش از این نیز آقای غنی آتش بس حکومت و طالبان در روزهای عید سعید فطر را یک تجربه موفق خواند و گفته بود که روی آتشبس در روزهای عید قربان کار میشود.