صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۰ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یک مهاجم انتحاری ایرانی در ولایت نیمروز بازداشت شد

یک مهاجم انتحاری ایرانی در ولایت نیمروز بازداشت شد

مقامهای محلی ولایت نیمروز در جنوبغرب کشور از بازداشت یک عامل حمله انتحاری در ولسوالی خاشرود این ولایت خبر دادهاند. جیلانی ابوبکر، فرمانده پولیس نیمروز میگوید که این مهاجم خود را تبعه ایران معرفی کرده است. به گفته او، این فرد پنج روز پیش زمانی که گروهی از مخالفان مسلح به یک پوسته مرزی در منطقه خیرآباد ولسوالی خاشرود این ولایت حمله کرده بودند، بازداشت شده است.
او افزود به جز دستگیری این فرد، سه مهاجم دیگر در درگیری با پولیس کشته شدند. مهاجم بازداشت شده، یکی از کشتهشدهها را پسر عموی خود خوانده و مدعی شده که او نیز شهروند ایران بوده است.  فرمانده پولیس نیمروز میگوید پرونده فرد بازداشت شده، به نهادهای عدلی و قضایی سپرده شده است.
ولسوالی خاشرود در ۱۲۰ کیلومتری شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز واقع است. پیش از این نیز شماری از مقامها به خصوص در مناطق غربی کشور که با ایران مرز دارد، از دست داشتن اتباع ایرانی در ناامنیهای این مناطق خبر داده بودند. دیپلماتهای ایران در افغانستان همواره ادعای حضور نیروهای ایرانی در بین مخالفان مسلح را رد کردهاند.  ادعای حمایت ایران از طالبان نیز که بارها از سوی بعضی مقامهای افغان مطرح شده، از سوی دولت این کشور رد شده است. (بی بی سی)