صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آمریکا از پاکستان خواست تا از حمایت تروریسم نیابتی در افغانستان خودداری کند

 آمریکا از پاکستان خواست تا از حمایت تروریسم نیابتی در افغانستان خودداری کند

مشاور امنيت ملي امريکا به سفر آغاز دوران کارش در اين مقام به پاکستان پايان داد که هدف آن ترغيب اسلام به مبارزه عليه همه گروه هاي تروريستي و خود داري از استفاده برخي از آن ها براي جنگ نيابتي در افغانستان مي باشد.
مک ماستر مشاور امنيت ملي ايالات متحد امريکا در آخرين مرحله سفرش به منطقه پيش از آنکه روز دوشنبه عازم کشورش شود، ملاقاتي با نواز شريف نخست وزير پاکستان و قمر جاويد بجوا لوي درستيز آن کشور داشت. سفارت ايالات متحد امريکا در اعلاميه اي گفته است که در جريان اين نشست، مک ماستر روي «ضرورت مقابله با تروريسم در همه اشکال آن تاکيد نمود.»
پيش از اين ملاقات مک ماستر به طلوع نيوز گفته بود که: «ايالات متحد امريکا اميدوار است رهبران پاکستان بدانند که گروه هاي تروريستي را نسبت به گذشته کمتر گزينشي مورد پيگرد قرار دادند، به منفعت خود شان است.»  مک ماستر گفته است: «بهترين راه دنبال کردن منافع شان در کشور و جاهاي ديگر از طريق ديپلوماسي است نه از طريق استفاده از گروه هاي نيابتي و پرداختن به خشونت.»پس از آن که دونالد ترامپ در ماه جنوري حلف وفاداري ياد کرد، اين ديدار نخستين کنش متقابل در سطح عالي بين ايالات متحد امريکا و پاکستان مي باشد.در جريان اين ملاقات، نواز شريف نخست وزير پاکستان از تصميم رئيس جمهور دونالد ترامپ براي کمک به حل اختلافات هند و پاکستان، به ويژه در ارتباط با منازعه در منطقه کشمير استقبال نمود.
گفته مي شود که اداره ترامپ در حال ارزيابي سياست هاي جديديش در رابطه با افغانستان به شمول پيشنهاد اعزام سربازان اضافي به اين کشور براي پايان دادن به حالت در جازدگي با شورشيان طالب مي باشد. (دويچه وله)