صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

مک مستر: افغانستان دیگر مکان امنی برای تروریستان نخواهد بود

مک مستر: افغانستان دیگر مکان امنی برای تروریستان نخواهد بود

مک مستر مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا با رئیس جمهور و رئیس اجرائی حکومت وحدت ملی دیدار کرد.
او با رهبران حکومت روی توسعه روابط دو کشور و مبارزه با تروریزم  گفتگو کرده است.
بر اساس خبرنامه ریاست جمهوری آقای مک مستر گفته است که با همکاری نیروهای بین المللی و نیروهای امنیتی افغانستان، این کشور دیگر مکان امنی برای تروریستان نخواهد بود.
جنرال هربرت مک مستر گفته که همکاری ایالات متحده با حکومت افغانستان در عرصه های مختلف ادامه خواهد یافت و فرمانده عمومی نیروهای ناتو و سفیر آمریکا درکابل، در این راستا تلاش خواهند کرد.
رئیس جمهور غنی در این دیدار تروریزم را" معضل جهانی" دانسته و بر مبارزه مشترک با تروریزم تاکید کرده است. آقای غنی گفته باید تروریزم به "خوب و بد" تفکیک نگردد و با همه‌‌‌‌ٖی گروه‌های تروریستی مبارزه جدی شود. رئیس جمهور خاطر نشان کرده است که اگر با تروریزم مبارزه به موقع صورت نگیرد، بر زندگی پنج نسل آینده تاثیر منفی خواهد گذاشت.
آقای غنی فساد اداری و مواد مخدر را تهدیدهای جدی در برابر ثبات افغانستان دانسته و گفته  این پدیده‌ها بر زندگی مردم تاثیر منفی گذاشته است. رئیس جمهورغنی تاکید کرده است که حکومت برای مبارزه با فساد اداری"اراده قوی" دارد و کار خویش را در این زمینه آغاز کرده است.
عبدالله عبدالله رئیس اجرائی حکومت وحدت ملی نیز بر مبارزه مشترک با تروریزم تاکید کرده و گفته مواد مخدر و تروریزم باهم پیوند دارند وهمدیگر را تمویل می‌کنند. او همکاری ایالات متحده آمریکا و جامعه جهانی را برای مبارزه با تروریزم و مواد مخدر، یک نیاز دانسته است.
جنرال مک مستر پیش از این به عنوان معاون نیروهای ناتو و رئیس شفافیت در افغانستان کار کرده است. ماموریت ویژه او بررسی فساد اداری در ساختار نیروهای بین المللی و دولت افغانستان بوده است و از افغانستان شناخت خوبی دارد.