صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۳ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سفیر امریکا از فيصلۀ کمیسیون مستقل انتخابات حمایت نمود

سفیر امریکا از فيصلۀ کمیسیون مستقل انتخابات حمایت نمود

رایان کراکر که در یک سفر از پیش اعلام ناشده به ولایت هرات رفته بود، در نشست خبری با والی این ولایت گفت که در رابطه به جنجالهای اخیر انتخاباتی در افغانستان؛ از تصمیم اخیر کمیسیون انتخابات حمایت میکنند.

کميسيون مستقل انتخابات چهار روز قبل ؛ از جمله ٦٢ کانديد معترضى که قبلاً ناکام شده بودند، ٩ تن را برنده اعلان کرده که قرار است به ولسى جرگه راه يابند و ٩ عضو فعلى جرگه ، چوکى هاى شانرا در جرگه از دست بدهند .

اين تصميم کميسيون بعد از آن اتخاذ شد که رئيس جمهور حامد کرزى به کميسيون انتخابات وظيفه سپرد تا با در نظر داشت فيصلۀ محکمۀ استيناف، جنبۀ حقوقى اين قضيه را بررسى نمايد.

کراکر در حالی که جزئیات بیشتر ارائه نکرد، گفت که آنها نیز از این تصمیم حمایت می کنند. اين در حالى است که پیش از این و در هفته جاری، ستيفن ديمستورا نماينده خاص سرمنشى سازمان ملل متحد براى افغانستان و اتحادیه اروپا همراه با کشورهای عضو آن، از فيصله کميسيون مستقل انتخابات استقبال کرده بودند.

اما دو روز پیش نامزدان معترض انتخابات ولسى جرگه با راه اندازى تظاهرات در شهر کابل، از ستره محکمه و ارگان هاى عدلى و قضايى حمايت کرده بودند.