صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۴ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

والی پروان: برخی مردم پروان با انتحار کنندگان همکار بوده اند

والی پروان: برخی مردم پروان با انتحار کنندگان همکار بوده اند

والی پروان میگوید ک ه برخی مردم این ولایت، در انجام حمله انتحاری اخیر دست داشته و انتحار کننده گان را همکاری کرده اند. عبدالبصیر سالنگی، این مطلب را در کنفرانس خبری بعدازظهر دیروز (٢٦اسد) اظهار داشت و گفت: «مردم به انتحار کننده گان جا و غذا داده و منطقه را برای حمله نشان داده اند.»

به گفتۀ وی، در حملۀ انتحاری سه روز پیش در این ولایت، اتباع چچن نیز دخیل بوده، که هیچ آشنایی با ولایت پروان نداشته اند. سالنگی افزود که برخی مردم ولایت پروان، با این افراد همکاری کرده و منطقه را بخوبی به آنها معرفی نموده اند تا آنها نیز حملات خود را انجام دهند.

منبع اظهار داشت که برخی افراد مشکوک، که در این حمله با انتحار کننده گان کمک کرده اند، در منطقۀ توغ بردی شهر چاریکار حضور دارند، که نیروهای امنیتی در تعقیب آنها هستند.

موصوف گفت که به همین منظور، شب گذشته سه تن از باشنده گان دوغ آباد شهر چاریکار دستیگر شده و مابقی آنها نیز به زودی دستگیر خواهند شد. سالنگی، در مورد دخالت پاکستان در این حملات گفت که انتحار کننده گان، در این کشور آموزش دیده و به افغانستان آمده اند.

در عین حال، وی افزود که تلاش آنها برای تامین امنیت پروان، زیادتر شده و نیروهای امنیتی نیز در این راستا گزمه های خود را افزایش می دهند. گفتنی است که در حملات تهاجمی انتحاری سه روز پیش بالای تعمیر ولایت پروان، ٢٢ تن بشمول کارمندان ملکی ولایت کشته و ٣٤تن دیگر نیز زخمی شد.

طالبان مسلح، مسوولیت این حمله را به عهده گرفته و ادعا کرده بودند که درين حمله ٤٨ عسکر داخلى و خارجى کشته شده است.(پژواک)