صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سه وزیر و رییس امنیت ملی به مجلس نمایندگان فراخوانده می شوند

سه وزیر و رییس امنیت ملی به مجلس نمایندگان فراخوانده می شوند

مجلس نمایندگان ، وزیران خارجه، دفاع، داخله و رییس امنیت ملی را روز چهارشنبه احضار می کند. دستور کار (اجندا) نشست عمومی روز گذشته مجلس نمایندگان با آن که ادامه سکوت و اعتراض خاموش علیه حکومت بود، اما نمایندگان نسبت به خاموشی حکومت در برابر حملات راکتی پاکستان به خاک افغانستان شدیدا اعتراض کردند. در این نشست نمایندگان، علاوه بر این که خواهان اجرایی شدن فیصله های چند روز گذشته مجلس مبنی بر سلب صلاحیت دادستان کل (لوسارنوال) و رییس و اعضای دادگاه عالی (ستره محکمه) گردیدند، از حکومت خواست تا در برابر حملات راکتی پاکستان موضع خود را روشن کند.

محمد ظاهر قدیر وکیل ولایت ننگرهار از وزارت خارجه خواست که باید سفیر پاکستان را فراخوانده و نگرانی مردم افغانستان را در ارتباط با حملات راکتی این کشوربه او گوشزد کند. به گفته قدیر سکوت دولت مردان افغانستان نسبت به حملات راکتی پاکستان شرم آور بوده و نگرانی های جدی را به بار آورده است.

نصرالله صادقی زاده نیلی نماینده ولایت دایکندی سکوت سوال برانگیز دولت مردان کشور نسبت به حملات راکتی پاکستان بر افغانستان را به شدت نکوهش کرده گفت: متاسفانه دولت مردان افغانستان مسایل بسیار خورد و کوچک را بزرگ جلوه می دهند و افکار عامه را مشوش می سازد؛ درحالی که در برابر زیر سوال رفتن تمامیت ارضی کشور که یک مسئله بسیار جدی و کلان است، لب فرو بسته و خاموشی اختیار کرده است.
وکلای مجلس نمایندگان پس از بحث های فراوان، سرانجام تصمیم گرفتند که مقامات ذیربط به این مجلس فراخوانده شوند.

در پایان این نشست، احمد بهزاد معاون دوم مجلس نمایندگان فیصله مجلس را اعلام کرده گفت: روز چهارشنبه آینده وزیران خارجه، دفاع، داخله و رییس امنیت ملی به مجلس حضور یافته و در ارتباط با حملات راکتی پاکستان توضیحات ارائه داده و موضع حکومت را نیز روشن کنند.

با آنکه از آغاز سال جاری تاکنون 470 راکت به سوی افغانستان شلیک شده، اما فقط روز گذشته آقای کرزی این حملات را تقبیح کرده خواهان قطع فوری آن شد.
براساس آخرین گزارش ها، امین الله امرخیل رییس پلیس سرحدی در ولایت ننگرهار گفته است که طی 24 ساعت گذشته 35 راکت از پاکستان به سوی افغانستان شلیک شده که در اثر آن 6 تن کشته و دهها تن دیگر زخمی شده اند.(بست باستان)