صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۸ سرطان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پولیس ولایت غزنی مسئول جلب و جذب گروه داعش در این ولایت را و مسئول شبکه های اجتماعی گروه طالبان را بازداشت کرده است. فرید احمد مشعل قوماندان امنیه غزنی، دیروز، سه شنبه 23 سرطان، به خبرنگاران. . .

شماری از نمایندگان مجلس بار دیگر از رئیس مجلس به خاطر نپرداختن 5.4 میلیون افغانی انتقاد کردند و این عمل او را "خجالت آور" خواندند. سال گذشته گزارش هایی منتشر شد که عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس. . .

در حملۀ تهاجمی طالبان بر یک قرارگاه اردوی ملی در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه، ۲۰ تن از نیروهای اردوی ملی کشته شدند. دادالله قانع عضو شورای ولایتی فراه گفت که شماری از طالبان نيز در اين حمله کشته. . .

عالمان دینی از 37 کشور اسلامی در پایان نشست دو روزه در مکه، از گروه طالبان خواستند که از خشونت دست بکشند و به پیشنهاد صلح حکومت افغانستان پاسخ مثبت بدهند. حدود 100 عالم دینی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه (19 و 20 سرطان) در . . .

یک سال پس از اعلام استراتژی جدید ایالات متحده برای افغانستان، قرار است واشنگتن بار دیگر در مورد این استراتژی تجدید نظر کند. با استراتژی کنونی سه هزار نیروی امریکایی به افغانستان فرستاده شد . . .

ریاست عمومی امنیت ملی کشور از کشف و ضبط بیش از یک تُن مواد انفجاری مربوط به شبکه تروریستی حقانی در ولسوالی بگرامی ولایت کابل خبر می دهد. در خبرنامه ریاست عمومی امنیت ملی آمده است که نیروهای قطعات خاص ریاست . . .

در ولایت هلمند، از اثر ناامنی و مشکلات دیگر، حدود ششصد هزار فرد واجد شرایط از رفتن به مکاتب بی بهره شده اند. این اظهارات را داوود شاه صفاری رییس معارف هلمند، دیروز(۲۰سرطان) در نشستی که با حمایت ریاست معارف در لشکرگاه برگزار شده بود، ابراز داشت

کمیسیون تفتیش مرکزی مجلس نمایندگان، عبدالله حبیبزی، سرپرست شاروالی کابل را به اتهام فساد و عدم پاسخگویی به لوی سارنوالی معرفی می کند. عبدالحفیظ منصور رئیس کمیسیون تفتیش مرکزی مجلس نمایندگان روز چهارشنبه 20 . . .

دبیرکل سازمان همکاریهای اسلامی در سخنرانی آغاز نشست دو روزه علمای جهان اسلام در مورد مسئله جنگ در افغانستان، گفته است که درجنگ افغانستان " بنام اسلام، مردم بیگناه کشته می شود. . .

دولت اعلام کرده که عبدالعزیز کاملوف، وزیر خارجه ازبکستان که در سفر رسمی دو روزه به کابل آمده بود، گفته که این کشور تلاش هایش را برای کمک به روند صلح افغانستان آغاز کرده و از رهبران طالبان دعوت کرده که برای گفتوگوهای صلح به تاشکند . . .

صفحه نخست صفحه قبلی صفحه بعدی صفحه آخر