صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۴ حمل ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آهنگی از‌ وحید قاسمی تیتراژ سریال ایرانی «هم‌بازی» شد

آهنگی از‌ وحید قاسمی  تیتراژ سریال ایرانی «هم‌بازی» شد

افغانستان ما: آهنگ «میشه در باغ دو چشمانت بشینم» با صدای استاد وحید قاسمی خواننده مشهور کشور، آهنگ تیتراژ سریال ایرانی به نام «هم بازی» شده است.
سریال هم بازی با کارگردانی «سروش محمد زاده» و تهیه کنندگی «نوید محمودی» فلم ساز معروف اهل افغانستان، در قالب عاشقانه - اجتماعی است که اولین قسمت آن ماه حوت سال ۱۳۹۹ از شبکه دو تلویزیون ایران پخش شد.
دیبا زاهدی، آتیلا پسیانی، همایون ارشادی، علیرضا استادی، بهنام تشکر، کمند امیر سلیمانی، رویا جاویدنیا، علیرضا اوسیوند، حسین مهری، کامران تفتی، نیلوفرکوخانی، مریم مومن، امیر کاظمی، ایمان صفا، پادینا کیانی، خیام وقار، زهره نعیمی، محیا دهقانی، محمد حیدری، پولاد مختاری، هانیه غلامی و مهتاب شیروانی بازیگران این سریال هستند.
سریال «هم بازی» ملودرام عاشقانهای است که سعی دارد در فضایی جدید با قصهای اجتماعی به قلم «وحید حسن زاده» و«مریم اسمی خانی» با طراحی نوید محمودی به روابط جوانان، اشتغال و هویت نگاه ویژهای داشته باشد.
نوید محمودی، فلم ساز مطرح افغان با همرسانی تیتراژ این سریال در صفحه اینستاگرامش نوشته است: «مدتها بود علاقه داشتم یک ترانه افغانی تیتراژ یکی از سریالهای تلویزیونی باشد، امروز این مهم با صدای استاد وحید نازنین اتفاق افتاد»
پخش تیتراژ ابتدایی سریال تلویزیونی هم بازی با صدای استاد وحید قاسمی واکنشهای بسیاری از سوی کاربران افغانستان در شبکه های اجتماعی نیز به همراه داشت.
یکی از کاربران شبکههای اجتماعی در واکنش به این خبر نوشته است: امیدوارم روزی فرارسد که مرزهای تحمیلی بین کشورهای هم زبان ایران، افغانستان وتاجیکستان برداشته شود و ما بیشتر هم دیگرپذیر شویم. و همچنین گفته است، نقش هنرمندان در این همبستگی بی نهایت مهم است.
یک کاربر دیگر در فیسبوکش نوشته است: استاد وحید قاسمی فراتر از مرزهای کشور میدرخشد. یکی از قویترین سریالهای پر مخاطب ایران پس از این قرار است از آهنگ استاد قاسمی در پسزمینه آن سریال استفاده کند.
یکی دیگر از کاربران نیز با همرسانی ویدیوی تیتراژ این سریال گفته است: «یک نمونه کوچک اما خیلی زیبا از تبادله فرهنگی میان دو ملت همزبان و همفرهنگ.
همچنین کاربر دیگر خطاب به استاد وحید قاسمی برای وی آرزوی موفقیت کرده و در صفحهاش نوشته است: با صدا و هنر ناب تان، پلی هم دلی و هم زبانی را محکمتر می بندید.
استاد وحید قاسمی بیش از چهار دهه سابقه هنری دارد. او ریاست رادیو تلویزیون ملی افغانستان را نیز در کارنامه دارد.
قاسمی در جشنواره سال ۲۰۰۷ (از سوی تلویزیون نور/ آمریکا) در میان آهنگسازان جایگاه نخست را از آن خود ساخت و در جشنواره سال ۲۰۰۸ (از سوی تلویزیون آریانا) در کنار هنرمندانی چون فرید زلاند، استاد خیال، استاد مهوش، بانو قمر گل، احمد ظاهر و احمد ولی لقب «ستاره موسیقی» را به دست آورد.
او سه سال قبل لقب «استاد» را از سوی وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان به دست آورد. شمار کسانی که لقب «استاد» را در افغانستان به دست آوردهاند بسیار اندک است.