صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۸ حوت ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«سرقت پول»‌ پربیننده‌ترین سریال نتفلکس شد

«سرقت پول»‌ پربیننده‌ترین  سریال نتفلکس شد

به تازگی کمپنی نتفلیکس از پربینندهترین آثار خود رونمایی کرده است. بر این اساس سریال محبوب «سرقت پول» توانست با ۶۵ میلیون بیننده در رتبه اول بایستد. سریال «گامبی وزیر» که به زندگی یک زن شطرنج باز میپردازد در رتبه دوم این جدول قرار گرفت، این سریال ۶۲ میلیون بیننده داشت، رتبه سوم جدول با ۴۸ میلیون بیننده به فصل اول سریال رچد رسید.
چندی پیش اعلام شد پس از وقفه به وجود آمده به واسطه پاندمی کرونا، ادامه ساخت فصل پنجم «سرقت پول» آغاز شده است. الکس پینا سازنده این سریال اعلام کرد که فصل پنجم و آخر «سرقت پول» حماسیترین و هیجانانگیزترین فصل این سریال خواهد بود. پس از شیوع جهانی ویروس کرونا سینماهای سراسر کشورهای جهان تعطیل شد، این اتفاق به توقف چرخه اکران در تمامی سینماها انجامید و باعث شد تا مخاطبان سینما برای گذران وقت در ایام قرنطینه خانگی به تماشای سریال بپردازند. سریال تلویزیونی «سرقت پول» از جمله آثاری بود که توانست در این ایام با استقبال فوق العاده ای از سوی مخاطبان روبرو شود. سرقت پول مجموعه تلویزیونی اسپانیایی در ژانر سرقت است که در سال ۲۰۱۷ ابتدا از شبکه آنتنا ۳ اسپانیا پخش شد و سپس نتفلیکس آن را در سطح جهان منتشر کرد. فصل سوم آن در تاریخ ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۹ توسط نتفلیکس پخش شد و فصل چهارم آن در ۳ آوریل۲۰۲۰در ۸ قسمت منتشر شد. همچنین نت فلیکس این سریال را برای فصل پنجم تمدید کردهاست. در خلاصه داستان این سریال آمده است؛ شخصی به نام «پروفیسور» ۸ نفر را برای سرقت از کارخانه چاپ اسکناس انتخاب میکند. این ۸ نفر برای اینکه هویتشان حتی برای همدیگر هم ناشناس بماند اسم شهرهای مختلف را برای خودشان انتخاب میکنند. «برلین»، «مسکو»، «دنور»، «توکیو»، «هلسینکی»، «اسلو»، «ریو» و «نایروبی» نام مستعار آنان است.
پس از چند ماه تمرین موفق میشوند در همان ابتدای شروع سرقت وارد ساختمان اصلی بشوند و ۶۷ نفر هم گروگان میگیرند ولی فقط برای سرقت پولهای موجود نیامدند و هدف اصلی دزدیدن ۲۴۰۰ میلیون یورو پول غیرقابل تعقیب هست که برای اینکار باید ۱۱ روز در ساختمان بمانند تا پس از چاپ این مقدار پول فرار کنند اما در این سرقت اتفاقهایی میافتد که باعث درگیری اعضای گروه با هم میشود. اورسولا کوربیرو، ایتسیار ایتانیو، آلوارو مورته، پاکو توس، پدرو آلونسو، آلبا فلورس، میگل هران، جیمی یورنته، استر آسبو، انریکه آرسه، دارکو پریک، کیتی مانبر، ماریا پدراسا، رودریگو دلا سرنا بازیگرانی هستند که در سریال سرقت پول به ایفای نقش پرداختهاند.