صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«آزادسازی2» با گلشیفته فراهانی و کریس همسورث ساخته می‌شود

«آزادسازی2» با گلشیفته فراهانی  و کریس همسورث ساخته می‌شود

«آزادسازی» که با بودجهی ۶۵ میلیون دالری تولید شده بود پس از چند هفته به پربینندهترین فلم شبکه نتفلیگکس تبدیل شد.
تولید فلم «آزادسازی ۲» که دنبالهای است برای «آزادسازی» به زودی آغاز خواهد شد. قسمت اول به کارگردانی «سم هارگریو»، نویسندگی «جو روسو» و بازی «کریس همسورث» و «گلشیفته فراهانی» در ماه اپریل امسال از نتفلیکس پخش شده بود. هارگریو به عنوان بدلکار، همسورث و روسو پیش از این فلم در «دنیای سینمایی مارول» و فلم «انتقامجویان: آخربازی» همکاری کرده بودند. داستان قسمت اول در مورد یک سرباز به نام «تایلر ریک» با بازی همسورث بود که در یکی از شهرهای بنگلادش باید پسر یک قاچاقچی را نجات میداد.
کمتر از یک ماه پس از انتشار قسمت اول «آزادسازی»، دنبالهی فلم چراغ سبز گرفت و روسو تأیید کرد که فلمنامه را به نگارش درمیآورد. روسو در آن زمان گفت: «قرارداد من برای نوشتن «آزادسازی ۲» نوشته شده و ما در اولین مراحل شکلدهی داستان هستیم.» او تأیید نکرد که آیا داستان فلم بعدی به آینده یا گذشته میرود یا نه.
روسو سپس به «کلایدر» توضیح داد که دنباله چگونه شکل گرفته و بعد از رضایت نتفلیکس در مورد همکاری با هارگریو گفت: «فکر میکنم پیش از عرضهی قسمت اول مذاکراتی صورت گرفته بود. همه از فلم رضایت داشتند و در موردش هیجانزده بودند.»
این کارگردان بهتازگی در مصاحبه با «کامیکبوک»، وقتی فلم «موصل» (Mosul ) را معرفی میکرد فاش کرده است که انتظار دارد نتفلیکس در سال ۲۰۲۱ دنبالهای برای «آزادسازی» بسازد: «بله ما هنوز در حال کار بر روی قسمت دوم هستیم. هنوز در فاز فلمنامه به سر میبریم اما امیدواریم که سال آینده فلمبرداریاش کنیم. فوقالعاده هیجانزدهام، همسورث و نتفلیکس به همین ترتیب، بنابراین مهم این است که فلمنامه را به پایان برسانیم.»
روسو جزئیاتی از داستان «آزادسازی ۲» و لوکیشن آن و یا حتی بازگشت شخصیت همسورث و فراهانی فاش نمیکند و به نظر میرسد که تنها با دیدن این فلم ابهامات و سؤالات هواداران برطرف خواهد شد.
همسورث پس از کسب جایزهی «ستاره فلمهای اکشن سال ۲۰۲۰» در مراسم «انتخاب مردم» ادعا کرده بود که چندین دنباله برای «آزادسازی» در دست ساخت است: «میخواستیم فلمی بسازیم که متفاوت، منحصربهفرد، هیجانانگیز، و پر از اکشن باشد اما فلمی واقعاً پیشرو نیز باشد و فکر میکنم به این هدف رسیدیم. اما هیچیک از این موفقیتها بدون حمایت شما ممکن نبود. تا ابد مدیونتان هستم. یکی از بینظیرترین تجاربی بود که در فلمسازی داشتم و ما سعی خواهیم کرد که چند فلم دیگر برای شما بسازیم.»
«آزادسازی» که با بودجهی ۶۵ میلیون دالری تولید شده بود پس از چند هفته به پربینندهترین فلم اریجینال شبکه تبدیل شد. نتفلیکس اعلام کرد که این فلم در چهار هفتهی اول توسط ۹۹ میلیون خانواده دیده شده است.