صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱ دلو ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

The Queen›s Gambit (گامبی وزیر) رکورد پربیننده‌ترین مینی سریال نتفلیکس را شکست

The Queen›s Gambit  (گامبی وزیر) رکورد پربیننده‌ترین مینی سریال نتفلیکس را شکست

سریال The Queen s Gambit   ماه گذشته از شبکه نتفلیکس منتشر شد و با تحسین منتقدان و بینندگان این شبکه مواجه شد. اکنون در تازهترین اخبار سینما و تلویزیون، آماری از میزان استقبال از این مینی سریال تحسین شده منتشر شده است. نتفلیکس اعلام کرد که بیش از ۶۲ میلیون مشترک این سرویس استریم سریال The Queen s Gambit را در ۲۸ روز اول انتشار آن تماشا کردهاند. آماری که رکورد پر بینندهترین مینی سریال دارای فلمنامه این شبکه را شکسته است. نتفلیکس همچنین چند آمار جالب دیگر نیز به اشتراک گذاشت که سریال The Queen s Gambit در فهرست ۱۰ برنامه پر بیننده نتفلیکس در ۹۲ کشور و همچنین رتبه اول در ۶۳ کشور قرار داشته است.
از سوی دیگر، از زمان انتشار سریال The Queen s Gambit ، رمانی که براساس آن سریال ساخته شده پس از ۳۷ سال به پر فروشترین رمان نیویورک تایمز تبدیل شده است. علاوهبراین، گوگل میگوید که آمار جستوجو برای عبارت «چگونه شطرنج بازی کنم» نیز از زمان پخش سریال    The Queen s Gambit   چندین برابر افزایش یافته است. این سریال اقتباسی از رمانی به همین نام اثر والتر تویس است. این رمان در سال ۱۹۸۳ برای اولینبار چاپ و منتشر شده بود. این سریال توسط اسکات فرانک و آلن اسکات تولید شده که اسکات فرانک وظیفه کارگردانی و نوشتن فیلمنامه تمامی قسمتهای سریال The Queen s Gambit را بر عهده داشته است.
آنیا تیلور-جوی، بیل کمپ، موزز اینگرام، کریستین سایدل، ربکا روت، کلوئی پیرری، آکمنجی اندیفورنین، ماریل هلر، هری ملینگ، پاتریک کندی، جیکوب فورچون لوید، توماس برودی سنگستر و مارچین دوروچینسکی، از جمله بازیگرانی هستند که در سریال The Queen s Gambit حضور داشته و به ایفای نقش پرداختهاند. سریال گامبی وزیر داستان بث هارمون که یک نابغه شطرنج است، را دنبال میکند که از ۹ تا ۲۲ سالگی در تلاش بوده تا به بزرگترین شطرنج باز جهان تبدیل شود و این در حالی است که با مشکلاتی مثل مشکلات عاطفی و اعتیاد به موادر مخدر و الکل دستوپنجه نرم میکند.