صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۳ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اهدای جایزه یک عمر دستاورد حرفه‌ای به بیلی کریستال

اهدای جایزه یک عمر دستاورد حرفه‌ای به بیلی کریستال

جایزه یک عمر دستاورد حرفهای فستیوال فلم  ساوانا به بیلی کریستال رسید.
کالج هنر و طراحی ساوانا اعلام کرده بیلی کریستال بازیگر برنده جوایز تونی و امی جایزه یک عمر دستاورد حرفهای فستیوال فلم  ساوانا SCAD را در بیستوسومین دوره این فستیوال که بین روزهای بیستوچهارم تا سیویکم اکتوبر  به صورت مجازی برگزار میشود، دریافت خواهد کرد.
کریستال بیستوششم اکتوبر  و بعد از نمایش جدیدترین فلم ش یعنی «ایستادن، افتادن» که داستانش درباره دوستی غیرمحتمل بین یک کمدین شکستخورده با بازی بن شوارتز و یک پزشک پوست با بازی کریستال است، جایزه خود را دریافت خواهد کرد.
به این ترتیب او به جمع دریافتکنندگان دیگر جوایز امسال این فستیوال میپیوندد که قبلاً معرفی شده بودند.
یحیی عبدالمتین (جایزه اجرای متمایز)، ریچل برازناهان (جایزه بهترین بازیگر زن)، میلی بابی براون (جایزه ماوریک)، ای تن هاوک (جایزه دستاورد حرفهای در صنعت سرگرمی)، جنیفر هادسون (جایزه ویرچوئوسو)، ساموئل ال. جکسون (جایزه افسانههای سینما)، گلن کین (جایزه یک عمر دستاورد حرفهای در انیمیشن)، دلروی لیندو (جایزه بهترین بازیگر مرد)، تسا تامپسون (جایزه ونگارد) و استیون سوئن (جایزه دیسکاوری) برگزیدگان این رویداد هستند.
کریستال ستاره فلم  «وقتی هری با سالی ملاقات کرد» و فلم های «تحلیلش کن» در کنار رابرت دنیرو، چهره ثابت برنامه «پخش زنده شنبه شب» در دهه هشتاد میلادی بود و از سال ۱۹۸۴ به جمع بازیگران آن پیوست. او همچنین تا به حال ۹ بار مجری برنامه اسکار و ۳ بار مجری جوایز گرمی بوده و توانسته به خاطر کارش به عنوان مجری، نویسنده و تهیهکننده این دو برنامه پنج بار نامزد دریافت جایزه امی شود.
از جدیدترین پروژههای کریستال میتوان از کمدی «امروز اینجا» نام برد که در حال حاضر در مرحله تهیه پس از فلم برداری است و در آن کریستال علاوه بر کارگردانی و تهیهکنندگی، مقابل تیفانی هدیش نقشآفرینی هم میکند. او همچنین مشغول تهیه یک اقتباس موزیکال از فلم  سال ۱۹۹۲ «آقای شنبه شب» برای برادوی است.
فستیوال امسال ساوانا فلم  «من زنت هستم» با نقشآفرینی ریچل برازناهان را به عنوان فلم  افتتاحیه خود به نمایش میگذارد. بیش از ۱۵۰۰ فلم  برای رقابت در فستیوال امسال شرکت کردند.