صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۱۳ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«دور دیگر» بهترین فلم جشنواره فلم لندن شد

«دور دیگر» بهترین فلم جشنواره فلم لندن شد

جشنواره فلم لندن فلم تازه توماس وینتربرگ را بهعنوان بهترین فلم ۲۰۲۰ انتخاب کرد.
«دور دیگر» ساخته توماس وینتربرگ با بازی مدس میکلسن مهمترین جایزه شصت و چهارمین دوره جشنواره فلم لندن ۲۰۲۰ را به خانه برد.
«دور دیگر» موفق به کسب جایزه مخاطبان به عنوان بهترین فلم شد و در همین حال «نقاش و دزد» به کارگردانی بنجامین ری نیز جایزه بهترین مستند را دریافت کرد. تامی گیلارد برای «گوی پردار» نیز جایزه بهترین فلم کوتاه را برد و «دلتنگ برای پایان» به کارگردانی آنا وست و دیوید کالانان جایزه بهترین هنر ایکسآر را از آن خود کرد.
«دور دیگر» داستان مارتین را روایت میکند. این شخصیت که میکلسن نقشش را بازی کرده همسر و پدری است که زمانی عالی بود اما اکنون تنها پوستهای از خود گذشتهاش به جای مانده است.
در همین حال کتی بردی نیز بهترین کارگردان اول یک فلم بلند شد و برای فلم «آتش وحشی» عنوان ستاره بینالمللی سینمای فردا را از آن خود کرد.
در جشنواره لندن امسال «شطرنج باد» ساخته محمد رضا اصلانی، «خط فرضی» ساخته فرنوش صمدی، فلم کوتاه «شاهد» ساخته علی عسگری و فلم کوتاه «آشو» به کارگردانی جعفر نجفی از ایران حضور داشتند.
شصت و چهارمین دوره این جشنواره امسال به صورت ترکیبی از رویدادهای فیزیکی و آنلاین از ۷ اکتوبر (۱۶ میزان) کارش را شروع کرد و ۱۸ اکتوبر (۲۷ میزان) به کارش خاتمه داد.