صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۱۲ قوس ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

الیور استون: دیگر فلم سینمایی نمی ‌سازم

الیور استون: دیگر فلم سینمایی نمی ‌سازم

الیور استون، کارگردان بنام و موفق آمریکایی، اعلام کرد که دیگر فلم سینمایی نخواهد ساخت. او که در کارنامه خود جوایز متعددی را به ثبت رسانده، همچنین گفت که قصد همکاری با شبکههای تلویزیونی یا رسانههای جاری را نیز ندارد.
الیور استون، کارگردان صاحبنام آمریکایی، بدون شک یکی از بحثبرانگیزترین فیمسازان هالیوود محسوب میشود.
این کارگردان ۷۴ ساله در گفتوگویی با روزنامه آلمانی آگسبورگر آلگماینه گفته است، دیگر قصد ساختن فلمی سینمایی را ندارد، اما همچنان به ساخت فلمهای مستند علاقمند است.
از جمله ویژگیها و تخصصهای الیور استون پرداختن به کابوسهای آمریکا و آمریکاییان است؛ از جنگ ویتنام گرفته تا فاجعه یازدهم سپتامبر.
او در مصاحبه با این نشریه آلمانی گفته است که "به اندازه کافی" فلمهای سینمایی ساخته و برای این کار انرژی زیادی صرف کرده است.
استون افزوده است: «برای آنکه فلمی بسازی، باید یکی دو سال از عمرت را صرف این کار کنی. من دیگر انگیزهای ندارم».
این کارگردان آمریکایی تصریح کرد که دیگر در پی چالشی در این عرصه نیست و نمیخواهد فقط "صرف فلم ساختن" فلم بسازد.
استون خاطرنشان کرد که در حال حاضر موضوعی هم وجود ندارد که واقعا توجه او را به عنوان سوژه فلم جلب کرده باشد. او اضافه کرد که تمایلی به همکاری با شبکههای تلویزیونی و رسانههای جاری (مانند نتفلیکس) را هم ندارد.
در کارنامه الیور استون افتخارات زیادی از جمله جوایز اسکار به ثبت رسیده است. فلمهای "جوخه"، "متولد چهارم ژوئیه"، "قاتلین بالفطره" و "مرکز تجارت جهانی"، از جمله آثار معروف او هستند.