صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ عقرب ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«یک خورشید» تایوانی به اسکار می‌رود

«یک خورشید» تایوانی  به اسکار می‌رود

تایوان «یک خورشید» را برای شرکت در بخش فلم بینالمللی اسکار ۲۰۲۱ معرفی کرد.
به نقل از روایتی، تایوان درام تاریک «یک خورشید» به کارگردانی چونگ مانگ-هانگ را برای بخش بهترین فلم بینالمللی اسکار که پیشتر به عنوان اسکار فلم خارجیزبان شناخته میشد، معرفی کرد.
وزیر فرهنگ این کشور از انتخاب این فلم خبر داد و یادآور شد که به این منظور ۱۸ فلمی را که نامزد این حضور شده بودند، در هیاتی از دفتر توسعه صنعت موسیقی و هنرهای شنیداری-تصویری مورد بررسی قرار دادند.
وی همچنین از این فلم به عنوان فلمی که تصویری به یادماندنی و برانگیزاننده درباره روابط والدین-فرزندان ارایه می کند یاد کرد.
«یک خورشید» ساخته چونگ مانگ-هانگ جزییاتی تاثیرگذار از یک خانواده چهار نفره را تصویر میکند که پسر کوچکترشان به بازداشتگاه نوجوانان فرستاده شده است. این فلم در جشنواره بینالمللی فلم تورنتو سال پیش برای اولین بار به نمایش درآمده بود.
این فلم همچنین در چندین جشنواره معتبر آسیایی به نمایش درآمده که جشنوارههای بوسان، توکیو و اسب طلایی از جمله آنها هستند. «یک خورشید» همچنین موفق به کسب جوایز مهمی از جوایز اسب طلایی تایوان شد که دریافت جایزه بهترین کارگردانی، بهترین تدوین، بهترین بازیگر مرد و بازیگر مرد نقش مکمل از جمله آنها بود. این فلم همچنین جایزه منتخب مخاطبان را هم از آن خود کرد. تایوان از سال ۱۹۵۷ نماینده خود را به اسکار معرفی کرده است که از این میان ۲ عنوان از فلمهای آنگ لی در سال ۱۹۹۳ و ۱۹۹۴ موفق به نامزدی اسکار هم شدند و در نهایت فلم «ببر خیزان، اژدهای پنهان» وی موفق به کسب جایزه بهترین فلم خارجی زبان در هفتادو سومین دوره اسکار در سال ۲۰۰۰ شد.
اسکار نود و سوم ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ برگزار میشود.