صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۴ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«دیگر هرگز برف نمی‌بارد» نماینده رسمی پولند‌

«دیگر هرگز برف نمی‌بارد» نماینده رسمی پولند‌

پولند بهعنوان اولین کشور، فلم «دیگر هرگز برف نمیبارد» را برای نمایندگی رسمی خود در رقابت اسکار ۲۰۲۱ در بخش بینالمللی معرفی کرد.
به نقل از ددلاین، پولند با معرفی فلم «مالگوژاتا شوموفسکا» رقابت اسکار بینالمللی ۲۰۲۱ را کلید زد و نخستین کشوری شد که نمایندهاش را برای این رقابت انتخاب و معرفی کرده است.
«دیگر هرگز برف نمیبارد» که از فلم‌‌های بخش مسابقه بینالملل هفتاد و هفتمین جشنواره فلم ونیز نیز هم هست کمدی درامی است که نخستین اکران جهانیاش را در ونیز تجربه میکند.
مالگوژاتا شوموفسکا با ساخت اولین فلم بلندش در سال ۲۰۰۱ با عنوان «مرد شاد» به یکی از معتبرترین کارگردانهای پولندی بدل شده است. وی سال ۲۰۱۳ با «به نام» در جشنوارههای برلین و پولند جایزه برد و سال ۲۰۱۵ برای فلم «بدن» جایزه خرس نقرهای بهترین کارگردان جشنواره برلین را از آن خود کرد و در جوایز فلم اروپا نیز جایزه انتخاب مردم را برد.
او سال ۲۰۱۸ با «ماگ» نیز بار دیگر در برلیناله جایزه خرس نقرهای هیات داوران را از آن خود کرد.
جدیدترین فلم این کارگردان زن با عنوان «دیگر هرگز برف نمیبارد» نخستین فلم وی است که به نمایندگی از پولند به اسکار معرفی میشود. این فلم با بازی الک اوتگوف و آگاتا کولشا بازیگر فلم «آیدا»، داستان یک مهاجر اوکراینی را روایت میکند که به عنوان ماساژور در پولند مشغول کار است و بهتدریج در جامعه بسته مشتریانش شمایلی مرشدوار به دست میآورد.
فلمنامه این فلم را شوموفسکا و میخال انگلرت نوشتهاند.
پولند تاریخ پرباری در بخش اسکار بینالمللی دارد و سال ۲۰۱۵ برای فلم سیاهوسفید «آیدا» به کارگردانی پاول پاولیکوفسکی برنده جایزه اسکار بهترین فلم بلند بینالمللی شد.
«جنگ سرد» ساخته دیگر پاولیکوفسکی سال ۲۰۱۹ به اسکار رفت و علاوه بر بخش بینالملل، نامزدی بهترین کارگردانی و بهترین فلمبرداری را هم کسب کرد.