صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ جوزا ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم‌ نگهبانانی از دیرباز در میان محبوب ترین فلم‌ های نتفلیکس

 فلم‌ نگهبانانی از دیرباز  در میان محبوب ترین فلم‌ های نتفلیکس

شرکت نتفلیکس اعلام کرده فلم نگهبانانی از دیرباز( The Old Guard ) یک اثر ابرقهرمانی فانتزی به کارگردانی جینا پرینس- بایدوود در میان محبوب ترین فلم های این شبکه استریمینگ قرار گرفته است.
فلم نگهبانانی از دیرباز که بازیگرانی چون شارلیز ترون و ماتیاس اسخونارتس را به خدمت گرفته درباره یک گروه از جنگجویان نامیرا است که به دلیل قدرت های اسرارآمیزشان هدف حملاتی قرار گرفته اند؛ روایت براساس رویارویی این جنگجویان و تبه کاران شرور پیش می رود.
همانطور که اشاره شد نگهبانانی از دیرباز در فهرست پربیننده ترین آثار نتفلیکس قرار گرفته. این فهرست از ۱۰ فلم تشکیل شده که توسط نتفلیکس تولیدشده و در ۴ هفته اول پخش شان پربیننده ترین آثار این شبکه بوده اند. مدتی پیش که چنین لیستی منتشر شد نگهبانانی از دیرباز درون فهرست حضور نداشت اما با اعلام این خبر توسط این شبکه باید ۱۰ فلم برتر نتفلیکس را بروزرسانی کرد. در واقع هنوز ۴ هفته از پخش این اثر جدید ابرقهرمانی نگذشته اما شبکه براساس الگوی بازدید از هم اکنون حضور فلم را در این فهرست قطعی دانسته است. در ادامه با جدیدترین تغییرات صورت گرفته نگاهی خواهیم داشت به این لیست.
فلم سینمایی« استخراج»( Extraction ) که چندی پیش مشخص شد قرار است دنباله آن ساخته شود در صدر فهرست منتشر شده توسط نتفلیکس جا گرفته است. این فلم توسط ۹۹ میلیون خانوار در سراسر جهان در ۴ هفته اول پخش، دیده شده است. فلم نامه این اثر توسط برادران روسو به رشته تحریر درآمد و سم هارگریو کارگردانی آن را برعهده داشت. هارگریو بازیگری، کارگردانی چند اثر کمتر شناخته شده و مدیریت گروه بدلکاران را در آثاری همچون« انتقام جویان:جنگ ابدیت»( Avengers:Infinity War ) و« انتقام جویان:پایان بازی»( Avengers:Endgame ) در کارنامه دارد.
رتبه دوم فهرست ۱۰ فلمی نتفلیکس در اختیار فلم سینمایی« جعبه پرنده»( Bird Box ) قرار گرفت. این فلم سینمایی با بازی ساندرا بولاک توسط ۸۹ میلیون خانوار در ۴ هفته اول پخش دیده شد. همانطور که می شود انتظار داشت این فلم سینمایی هم از جمله آثاری است که نتفلیکس قصد ساخت دنباله آن را دارد.
خبر کار روی فلم جعبه پرنده ۲ را مدت کوتاهی پیش جاش مالرمان نویسنده رمان جعبه پرنده به رسانه ها اعلام کرد. قسمت اول این مجموعه سینمایی داستانی آخرالزمانی را درباره یک مادر و دو فرزندش روایت می کرد که باید از خود محافظت کنند. داستان در شرایطی جریان دارد که موجوداتی شرور جهان را تسخیر کرده اند و اگر به آن ها نگاه کنید دیوانه شده و مجبور به خودکشی می شوید. در این شرایط تنها راه حل پوشاندن چشم ها است تا با ندیدن این موجودات از مرگ حتمی در امان بمانید.
پس از جعبه پرنده فلم سینمایی« محرمانه اسپنسر»( Spenser Confidential‎ ) به کارگردانی پیتر برگ و با بازی مارک والبرگ و وینستون دوک قرار دارد. فلم روایتگر تلاش یک پلیس سابق برای برقراری عدالت درباره پرونده ای است که هنوز حل نشده.
محرمانه اسپنسر در ۲۸ روز نخست پخش به مخاطب ۸۵ میلیونی دست یافت و سومین فلم محبوب شبکه نتفلیکس بود. فلم سینمایی« شش زیرزمینی»( Six Underground ) که یک اکشن کمدی با بازی رایان رینولدز به کارگردانی مایکل بی است و فلم « راز جنایت»( Murder Mystery ) با حضور آدام سندلر و جنیفر آنیستون به کارگردانی کایل نیواچک رتبه های چهارم و پنجم این فهرست را اشغال کرده اند؛ این دو اثر به ترتیب ۸۳ میلیون و ۷۳ میلیون مخاطب داشته اند. فلم معمای قتل محبوب ترین فلم ۲۰۱۹ نتفلیکس بود و اساسا آدام سندلر یکی از مهره های پرطرفدار و پولساز این شبکه است که برای چهار فلم دیگر با نتفلیکس قرارداد دارد.
اما چنانکه در ابتدا اشاره شد فلم ابرقهرمانی نگهبانانی از دیرباز هم راه خود را به این لیست باز کرده است. طبق آنچه نتفلیکس اعلام کرده این اثر که از ۲۰ تیرماه در اختیار مخاطبان قرار گرفته طبق پیش بینی ها در ۴ هفته ۷۲ میلیون مخاطب خواهد داشت و از هم اکنون با همین تعداد مخاطب درون فهرست محبوب ترین ها جا خوش کرده است.
رتبه هفتم اما به یکی از پرهزینه ترین و درعین حال تحسین شده ترین فلم های سال های اخیر این شبکه یعنی« مرد ایرلندی»( The Irishman ) بازمی گردد که ۶۴ میلیون مخاطب داشته. این اثر در میان فلم های برتر منتخب بسیاری از مجلات و حلقه های سینمایی قرار داشت و همچنین نامزد ۱۰ جایزه اسکار شد.
در نهایت بد نیست اشاره ای هم داشته باشیم به فلم دهم لیست یعنی« پلتفرم»( Platform ) که یک اثر علمی- تخیلی ترسناک اسپانیایی است و در ماه های گذشته پرسروصدا و پرمخاطب بوده. حال طبق اعلام نتفلیکس این اثر دهمین فلم محبوب شبکه با جذب ۵۶ میلیون خانوار در ۴ هفته نخست پخش شناخته شده است.
در ادامه می توانید فهرست ۱۰ فلم پربازدید نتفلیکس در تاریخ این شبکه را بیشتر بررسی کنید:
۱۰- پلتفرم( Platform )/ بازدید:۵۶ میلیون
۹-« خانم اشتباهی»( The Wrong Missy )/ بازدید:۵۹ میلیون
۸-« مرز سه گانه»( Triple Frontier‎ )/ بازدید:۶۳ میلیون
۷-« مرد ایرلندی»( The Irishman )/ بازدید:۶۴ میلیون
۶-« نگهبانانی از دیرباز»( The Old Guard )/ بازدید پیش بینی شده:۷۲ میلیون
۵-« راز جنایت»( Murder Mystery )/ بازدید:۷۳ میلیون
۴-« شش زیرزمینی»( Six Underground )/ بازدید:۸۳ میلیون
۳-« محرمانه اسپنسر»( Spenser Confidential‎ )/ بازدید:۸۵ میلیون
۲-« جعبه پرنده»( Bird Box )/ بازدید:۸۹ میلیون
۱-« استخراج»( Extraction )/ بازدید:۹۹ میلیون