صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ جوزا ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«اتوپیای آمریکایی» جشنواره تورنتو ۲۰۲۰ را افتتاح می‌کند

«اتوپیای آمریکایی» جشنواره تورنتو ۲۰۲۰ را افتتاح می‌کند

جشنواره فلم تورنتو نسخه سینمایی از یک نمایش مشهور برادوی به نام «اتوپیای آمریکایی» را به عنوان فلم افتتاحیه دوره ۲۰۲۰ خود برگزید.
به نقل از روایتی، چهل و پنجمین دوره جشنواره بینالمللی فلم تورنتو با نمایش فلم «اتوپیای آمریکایی» به تهیهکنندگی اسپایک لی آغاز میشود.
این فلم نسخه سینمایی از یک نمایش پرفروش برادوی به کارگردانی دیوید بایرن است.
در حالی که این گردهمایی سینمایی برای عاشقان فلم متفاوت با ۴۴ دوره قبلی خود و در دوران شیوع ویروس کرونا قرار است برگزار شود، این رویداد به صورت ترکیبی از برنامههای فیزیکی و مجازی شکل میگیرد. بسیاری از استودیوها و عوامل سازنده فلم‌‌ها نیز به صورت خصوصی به دستاندرکاران این رویداد گفتهاند که به دلیل مشکلات سفر در دوران پاندمی امکان حضور در این جشنواره را نخواهند داشت.
نمایش «اتوپیای آمریکایی» در برادوی در پاییز ۲۰۱۹ با استقبال زیادی روبه رو شد و تا فبروری ۲۰۲۰ نیز نمایش آن ادامه یافت. اسپایک لی کار تولید این نمایش تئاتر هادسون را برعهده داشت.
فلمی که از این نمایش تهیه شده قرار است پاییز امسال از طریق شبکه اچبیاو دیده شود.
این فلم ۱۰ سپتامبر (۲۰ سنبله) به عنوان فلم افتتاحیه جشنواره تورنتو دیده میشود و همان روز برای نخستین بار از این شبکه کابلی هم دیده میشود.
این انتخاب فستیوال تورنتو همچنان به معنی سالی پر موفقیت برای اسپایک لی است که تابستان امسال درام «۵ قطره خون» را هم در نتفلیکس به نمایش درآورد. وی اسکار ۲۰۱۸ را برای نوشتن فلمنامه «بلککلنزمن» کسب کرد. این فلم دربرگیرنده ترانههای آلبوم سولو بایرن در سال ۲۰۱۸ هم خواهد بود.
در این نمایش بایرن ۶۸ ساله همراه ۱۱ بازیگر دیگر ترانه میخوانند و میرقصند و یک حرکت جمعی پرانرژی را به نمایش میگذارند. جوانا ویسنته مدیر اجرایی و از روسای جشنواره تورنتو با صدور بیانیهای گفت: این فلم شاد مخاطبان را به یک سفر موسیقایی درباره گشادگی، خوشبینی و ایمان به بشریت میبرد. وی افزود: به ویژه در زمانی که جهان پر از عدم اطمینان است، ما مشتاقیم تا یک شب پرهیجان را با مخاطبان خود سهیم شویم.