صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ جوزا ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم‌ جدید نولان از فهرست اکران حذف شد

فلم‌ جدید نولان از فهرست  اکران حذف شد

در حالی که اکران فلم جدید کریستوفر نولان با عنوان «تنت» تا کنون چند بار به تعویق افتاده بود در تازهترین تصمیمگیری کمپانی برادران وارنر، این بار فلم بهطور کامل از فهرست اکران حذف شد.
به نقل از ورایتی، کمپانی وارنر برادرز فلم «تنت» نولان را از تقویم اکرانش حذف کرد.
با حذف «تنت» از فهرست اکران، یک حفره بزرگ در صنعت اکران سینماهای جهان ایجاد میشود آن هم در شرایطی که سینماها انتظار داشتند با شروع به کار مجدد در اواخر تابستان بتوانند با نمایش این فلم علمی-تخیلی مردم را به سینماها بکشانند.
در حالی که هنوز این اطمینان وجود ندارد که چه زمانی سینماهای جهان میتوانند با اطمینان از تامین سلامت مردم دوباره کار خود را از سر بگیرند، این تصمیم مشکلاتی برای هالیوود که قصد دارد سینما رفتن را دوباره احیا کند، ایجاد میکند.
«تنت» به صورت برنامهریزی شده و در اصل قرار بود ۱۷ جولای (۲۷ سرطان) راهی سینماها شود، اما بعد اکرانش عقب افتاد و به ۳۱ جولای منتقل شد و بعد دوباره تا ۱۲ آگست (۲۲ اسد) نمایش آن به تعویق افتاد. حالا اما دیگر اصلاً معلوم نیست که این فلم چه زمانی میتواند در سالنهای سینما به مخاطبانش خوشامد بگوید، هرچند استودیو برادران وارنر گفته انتظار دارد بلافاصله تاریخ اکران جدید این فلم را اعلام کند.
توبی امریک مدیر کمپانی برادران وارنر با صدور اطلاعیهای گفته است: ما تاریخ اکران جدید فلم «تنت»؛ فلم به تمامی اوریجینال و درگیرکننده کریستوفر نولان را بلافاصله اعلام میکنیم.
وی افزوده است: هدف ما در این روند این است که اطمینان داشته باشیم بالاترین تاثیر و موفقیت را برای فلم‌‌هایمان تامین کردهایم و در عین حال آماده هستیم تا در زمانی که سینماها میتوانند با نهایت امنیت میزبان مخاطبان شوند، از همکاران سینمادار خود حمایت کنیم.
در عین حال این احتمال میرود که کمپانی برادران وارنر پیش از اکران این فلم در آمریکا، در صورت تامین شرایط نمایش، در کشورهای دیگر زودتر اقدام به اکران «تنت» کند. هرچند آمریکای شمالی بزرگترین بازار سینما است، اما سینماهای جهان نیز تلاش دارند تا با بازگشایی مجدد سینماهایشان دوباره وارد این بازار شوند.
امریک در حالی که افزوده است گسترش پاندمی آنها را وادار به تغییر تاریخ اکران فلم‌‌ها میکند، گفته است: ما «تنت» را به صورت سنتی همزمان در سراسر دنیا اکران نمیکنیم و برنامههای بازاریابی و پخش خود را بر این اساس تنظیم کردهایم.
این در حالی است که فرماندار کالیفرنیا ۱۳ جولای اعلام کرد فعلاً اجازه بازگشایی سینماها را نخواهد داد و فرماندار نیویورک هم تاریخ بازگشایی سینماهای این ایالت را به تعویق انداخت.