صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۲ جوزا ۱۴۰۰

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشنواره رم ۲۰۲۰ برگزار می‌شود

جشنواره رم ۲۰۲۰ برگزار می‌شود

مسئولان جشنواره فلم رم اعلام کردند قصد دارند این دوره جشنواره را به صورت فیزیکی در ماه اکتبر برگزار کنند.
به نقل از روایتی، جشنواره فلم رم ۲۰۲۰ از ۱۵ تا ۲۵ اکتبر (۲۳ میزان تا ۴ عقرب) به صورت فیزیکی برگزار میشود.
این دوره از جشنواره علاوه بر بزرگداشتی برای انیو موریکونه آهنگساز افسانهای ایتالیایی که هفته پیش درگذشت، چندین فلم از فلم‌‌های بخش رسمی منتخب جشنواره کن را نیز در برنامههایش گنجانده است.
فلم های دیگری نیز در این دوره در فهرست برنامهها جای گرفتهاند که فلم زندگینامهای دیوید بویی با عنوان «غبار ستاره» و فلم ایتالیایی «اسم من فرانچسکو توتی است» که مستندی درباره بازیکن مشهور فوتبال و کاپیتان باشگاه آ.اس رم است، از آن جملهاند.
فلم «توتی» را آلکس اینفاسلی کارگردانی کرده است. او پیشتر مستندی با عنوان «اس مثل استنلی» را درباره راننده ایتالیایی استنلی کوبریک ساخته بود که با تحسین هم روبهرو شد و در سراسر دنیا به نمایش درآمد.
مسئولان جشنواره رم گفتهاند فرانچسکو توتی بر فرش قرمز این جشنواره، البته با رعایت فاصله اجتماعی پا میگذارد. توتی ۴۳ ساله برای مردم رم همان جایگاهی را دارد که هر بازیگر درجه یک هالیوودی ممکن است داشته باشد. وی قرار است یک مستر کلاس هم درباره سلیقه سینماییاش برگزار کند.
آنتونیو موندا مدیر هنری جشنواره رم در یک کنفرانس مجازی همچنین اعلام کرد «غبار ستاره» ساخته گابریل رنج کارگردان بریتانیایی با بازی جانی فیلین در نقش بویی نیز در رم روی پرده میرود و او از کارگردان و بازیگر فلم دعوت کرده تا برای نمایش این فلم به رم بیایند.
وی با بیان اینکه ما چهرههای همه فلم‌‌های منتخب را دعوت کردهایم، گفت: برای چهرهها راحتتر است از اروپا به رم بیایند تا اینکه از آمریکا. وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا ماه اکتبر سفر از آمریکا هم ممکن شود.
احتمال میرود تیری فرمو مدیر جشنواره فلم کن نیز در پانزدهمین دوره جشنواه رم شرکت کند. وی در بیانیهای که درباره جشنواره رم منتشر کرد گفت: کن امسال برگزار نمیشود اما ما مفتخریم که فلم‌‌های منتخب کن ۲۰۲۰ را به رم دعوت کنیم. در رم، با جشنوارهاش، با تاریخش و با روحش، سینما هنوز زنده است!
در این دوره همچنین بزرگداشتی برای کارگردان مولف و فقید هندی ساتیاجیت رای تدارک دیده شده و مروری بر ۱۵ فلم وی انجام خواهد شد.
قرار است نسخههای بازسازی شده از کلاسیکهای سینمایی از جمله «پدر سالار» برادران تاویانی در این دوره نمایش داده شود.