صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

معرفی برندگان اولین جشنواره سینمایی پساکرونا

 معرفی برندگان اولین جشنواره سینمایی پساکرونا

جشنواره فلم تایپه به عنوان اولین جشنواره که پس از کرونا برگزار شد، برگزیدگان خود را شناخت.
به نقل از ورایتی، «حبس» فلمی در ژانر وحشت که در یک مدرسه روایت میشود، به عنوان بهترین فلم داستانی جشنواره فلم تایوان انتخاب شد.
داستان این فلم سینمایی در زمان حکومت نطامی تایوان در دورهای موسوم به ترور سفید روایت میشود. این فلم که اقتباسی از یک بازی ویدئویی به نام «سر سپردگی» ساخته کمپانی شمع قرمز است، موفق شد جایزه بهترین بازیگر زن، بهترین طراحی هنری، بهترین جلوههای بصری و بهترین طراحی صدا را دریافت کند.
هیئت داوران فلم «بازداشت» را هم به عنوان اثری مهم برای تاریخ و سینمای تایوان توصیف کردند. این فلم سال گذشته پرفروش ترین فلم سینمایی گیشه تایوان شد و توانست پنج جایزه هم از جوایز اسب طلایی دریافت کند. نمایش این فلم سینمایی در سرزمین اصلی چین به دلیل محتوای سیاسی ممنوع بود. یکی دیگر از دلایل این ممنوعیت آن بود که در یکی از بازیهای ویدئویی کمپانی شمع قرمز، شی جین پینگ، رئیس جمهور کشور چین مورد تمسخر واقع شده بود. جشنواره فلم تایپه یکی از اولین فستیوالها در جهان است که پس از کاهش کرونا، به صورت زنده در برابر مخاطبان برگزار شد. برخلاف دیگر کشورها و مناطق مختلف جهان، کشور تایوان سینماها را ملزم به بسته شدن نکرد، با این حال میزان مخاطبان سینمایی این کشور کاهش چشمگیری داشت. جشنواره فلم تایپه از ۲۵ جون تا ۱۱ جولای (۵ تا ۲۱ سرطان) برگزار شد و مراسم اهدای جوایز نیز در شب پایانی در سالن ژونگشان در تایپه برگزار شد. از برندگان دیگر جوایز اصلی این جشنواره می توان به فلمی به موضوع بسکتبال با نام «ما قهرمان هستیم» اشاره کرد که سه جایزه مهم بهترین کارگردان، بهترین فلمبرداری و مشارکت برجسته هنری را دریافت کرد. فلم «گانگسترها، اسکارها و مردگان متحرک» نیز جایزه بهترین فلمنامه، بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین طراحی چهره را برد. در این مراسم مو تسو یی بازیگر معروف تایوانی برای بازی در فلم «مستاجر عزیز» بهترین بازیگر مرد شد. گینگل ونگ هم جایزه بهترین بازیگر زن را برای بازی در «بازداشت» از آن خود کرد.