صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشنواره اودین آنلاین برگزار شد

جشنواره اودین آنلاین برگزار شد

روزهای بهتر» به عنوان برنده جشنواره فلم اودین ۲۰۲۰ انتخاب شد.
به نقل از روایتی، درامی با عنوان «روزهای بهتر» ساخته درِک تسانگ از چین به عنوان برنده جایزه اصلی جشنواره فلم شرق دور در اودین واقع در شمال ایتالیا انتخاب شد.
این فستیوال به صورت آنلاین برگزار شد و برندگان جایزه شاتوت طلایی و دیگر جوایز آن نیز توسط تماشاگران و با رای آنلاین آنها انتخاب شدند.
در این دوره حدود ٣ هزار نفر دارای مجوز از ۴۵ کشور برای انتخاب برندگان جوایز، ۲۵ هزار رای دادند. «روزهای بهتر» همچنین جایزه شاتوت سیاه را از آن خود کرد.
از دیگر جوایز این دوره جایزه فلم اول بود که به لیلا جی کارگردان مالزیایی برای «قربانیان» رسید و اولین اکران جهانیاش را در این فستیوال تجربه کرد. فلمی با عنوان «I WeirDo » که قصه پریان از تایوان ساخته لیائو مینگ-وای بود جایزه شاتوت بلورین و جایزه شاتوت بنفش «فلم من» را برد و لی سانگ-ژئون از کره جنوبی برای فلم کمدی-اکشن «خروج» به عنوان بهترین فلم اول جایزه شاتوت سفید را دریافت کرد.
این جشنواره به طور معمول قرار بود اواخر آوریل شورع به کار کند اما با توجه به شیوع کرونا ابتدا برگزاریاش به تعویق افتاد و بعد به صورت مجازی برگزار شد.
در این رویداد مجازی پیامهای ویدیویی از کارگردانهای ۳۸ فلم پخش شد و روزنامهنگاران با استفاده از برنامه زوم با چهرههای حاضر در این رویداد گفتگو کردند.
برگزار کنندگان از این رویداد به عنوان یک تجربه باارزش یاد و اعلام کردند دوره بعدی جشنواره سال آینده از ۲۳ آپریل تا یکم ماه می ۲۰۲۱ (۳ تا ۱۱ ثور ۱۴۰۰) برگزار میشود.