صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشنواره سن‌سباستین فلم‌‌های بخش مسابقه ۲۰۲۰ را معرفی کرد

جشنواره سن‌سباستین فلم‌‌های بخش مسابقه ۲۰۲۰ را معرفی کرد

مهمترین جشنواره سینمایی اسپانیا در حالی فلم‌‌های منتخب برای بخش مسابقه ۲۰۲۰ را انتخاب کرد که فلم‌‌های منتخب جشنواره برگزار نشده کن در این فهرست جایگاه قابل توجهی را به خود اختصاص دادهاند.
به نقل از روایتی، جشنواره فلم سنسباستین ۶ فلم را برای بخش رقابتی امسال خود انتخاب کرده که از این میان ۵ فلم با برچسب «کن ۲۰۲۰» بودهاند.
در حالی که جشنواره فلم کن ۲۰۲۰ به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد و نام شماری از فلم‌‌ها را با برچسب کن اعلام کرد تا نشان دهد این فلم‌‌ها در این جشنواره جای میداشتند، جشنواره سنسباستین نیز از فلم‌‌های برچسب کن استقبال کرد.
در فهرست سن سباستین که دیروز جمعه منتشر شد دو فلم مهم با برچسب کن جای دارند که هفته پیش در بخش «مارش دو فلم » کن که به صورت آنلاین برگزار شد نیز درخشیدند. این دو فلم شامل فلم جدید فرانسوا اوزون با عنوان «تابستان ۸۵» محصولی از فرانسه و بلجیم و فلم «دور دیگر» توماس وینتربرگ محصول مشترکی از دانمارک، سوئیدن و هالند هستند.
این فهرست دو عنوان دیگر با برچسب کن شامل فلم «مادران حقیقی» نائومی کاواسه از جاپان و فلم «در غروب» شاروناس بارتاس از لیتوانی را دربرگرفته است.
«آغاز» نخستین ساخته دیا کولومبگاشویلی از گرجستان که با همکاری فرانسه تولید شده نیز فلم دیگری است که به بخش رقابتی سنسباستین راه یافته و در بخش رقابتی کن نیز در بخش فلم اول یک کارگردان جای داشت. «بچه گریانی این اطراف هست؟» ساخته تاکوما ساتو از جاپان دیگر فلم منتخب این دوره سنسباستین است.
«دور دیگر» و «مادران حقیقی» از جمله فلم‌‌هایی هستند که برای نخستین بار در جشنواره فلم تورنتو در ماه سپتامبر به نمایش درمیآیند. اما «آغاز» و «بچه گریانی این اطراف هست؟» اولین اکران جهانی شان را در سنسباستین تجربه میکنند. «در غروب» هم اولین اکران بینالمللیاش را تجربه میکند و تاکنون تنها در لیتوانی اکران شده است.
هنوز فهرست فلم‌‌های بخش مسابقه جشنواره سنسباستین کامل نشده و به شیوه هر سال این کار به تدریج انجام میشود.
پیشتر اعلام شده بود «فستیوال ریفکین» فلم جدید وودی آلن به عنوان فلم افتتاحیه این دوره انتخاب شده است.
شصت و هشتمین دوره جشنواره بینالمللی فلم سنسباستین از ۱۸ تا ۲۶ سپتامبر (۲۸ سنبله تا ۵ میزان) برگزار میشود.