صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

عالمان دين درفارياب: تمام بدبختى ها درکشورناشى ازعدم آگاهى مردم ازدين وقرآن مى باشد

عالمان دين درفارياب: تمام بدبختى ها درکشورناشى ازعدم آگاهى مردم ازدين وقرآن مى باشد

ميمنه (پژواک،١٦حوت٩٨): علماى دین در فاریاب ،بدبختی هاى موجود در کشور را ناشى ازادامۀ جنگ، مداخله و حضور خارجى ها در افغانستان  دانسته و پیدایش امراض چون کرونا از عدم آگاهی مردم از دین و قرآن می باشد.
اين عالمان دين امروزدر مراسم دستار بندی ٥٥ تن ازحافظان قرآنکريم در مسجد جامع عیدگاه شهرمیمنه گرد آمده بودند .
مولوی شیخ احمد ابولخیر عضو پیشین ولسی جرگه و مدرس مدرسه ولسوالی قیصار سخنران نخست اين نشست گفت که، بیش از ٩٩ درصد مردم افغانستان مسلمان اند، متاسفانه ا کثريت آنها قرآن را یاد ندارند، فیصدی زیاد از مردم در باره اسلام و ایمان چیزی نمیدانند.
موصوف گفت که، تمامی بدبختی ها درکشور چون جنگ، مهاجرت، مداخله و حضورخارجى ها، پیدایش بلاها و امراض گونان گون چون کرونا  ناشى ا زعدم آگاهی مردم از دین و قرآن می باشد.
اين عالم دين مى گويد: (( اگر قرآن را یاد بگیريم طبق دستوارت آن عمل کنيم هیچ مشکلی در کشور باقی نمیماند.))
وی علاوه نمود:» کمتر از مردم نماز می خوانند، انواع فساد، خیانت و جنایت در کشور افزایش یافته، ادعای مسلمانی می کنند فقرا و افراد نیازمند را از ذکات شان حمایت نمی کنند در اینجاست که مسلمانان برای به دست آوردن لقمه نان به دروازه های یهود صف بسته دست دراز می کنند، باید هم که خارجى ها در بین شان نفوذ کنند، کرونا بیاید و یا سنگ ببارد. «
این عالم دین از مردم خواست که از مدارس حمایت و به طلاب حرمت نمایند، زیرا همین مدارس و طلاب هستند که در تقویت، گسترش و حفظ ارزش های اسلام کار می کنند.
مولوی محمد اسماعیل مجاهد آمر مدرسه دارلعلوم ابومسلم طى صحبتى گفت که، اگر همه اقشار جامعه و حکومت قانون اسلام را محور قرار دهند در زمین پیاده سازند هیچ مشکلی در افغانستان باقی نمی ماند.
مجاهد با انتقاد از بی تفاوتی سازمان ملل و حقوق بشر گفت که، مسلمانان در کشورهای هند و چین زیر ظلم و شکنجه جان میدهند، سازمان ملل  حقوق بشر خاموش است؛ جهان کفر متحد اند از متفرق بودن مسلمان استفاده کرده برخلاف فرهنگ اسلامی فعالیت می کنند و فرهنگ شانرا در اذهان جوانان تحت عناوین مختلف ترزیق می کنند باید مردم بیدار باشند.
وی از صد ها شرکت کننده در مراسم دستار بندی ٥٥ تن از حافظان قرآن تعهد گرفت که تا هر کدام شان یک فرزند خود را به مدرسه دینی شامل نمایند و شرکت کننده گان نیز با بلند کردن دست تایید کردند.
مولوی محی الدین یکی از عالمان دین خطاب به مردم گفت: (( از مرض کرونا هراس نداشته باشند، زیرا این مرض برای نابودی کفر در سرزمین چین نازل شده و اگر هم مسلمانان به وسیله این مرض بمیرند شهید میشوند نباید نگران باشند)).
امروز ٥٥ تن به عنوان حافظ قرآن از دارالعلوم مرکزی فاریاب که در ناحیه سوم شهر میمنه موقعیت دارد طی مراسم خاص دستاربندی کردند و سند فراغت را دریافتند.