صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کرونا آمدن جیمز باند را به تاخیر انداخت

کرونا آمدن جیمز باند را  به تاخیر انداخت

فلم جدید جیمز باند با عنوان «زمانی برای مردن نیست» به دلیل خطر گسترش ویروس کرونا به تعویق افتاد اما دیگر فلم‌‌های پرطرفدار هالیوودی قرار است طبق موعد مقرر راهی اکران شوند.
به نقل از هالیوود ریپورتر، کمپانیهای تولید کننده جیمز باند دیروز چهارشنبه اعلام کردند «زمانی برای مردن نیست» را دیرتر اکران میکنند.
کمپانیهای امجیام، ائون پروداکشنز و یونیورسال اعلام کردند بیست و پنجمین فلم از فلم‌‌های «جیمز باند» را با ۶ ماه تاخیر راهی سینماها میکنند و تاریخ اکران آن از آوریل به نوامبر موکول میشود.
این تصمیم نتیجه عواقبی است که از ویروس کرونا بازار فلم را تحت شعاع قرار داده است. اکنون ۷۰ هزار سالن سینما در چین تعطیل شدهاند و در کشورهایی چون کره جنوبی و ایتالیا نیز سینماروها با خطر ابتلای به ویروس کرونا مواجه هستند.
«زمانی برای مردن نیست» که با بودجه ۲۵۰ میلیون دالری بدون محاسبه بازاریابی ساخته شده، به نظر میرسد در این بازار تنها مانده است. در عین حال این خبر ناخوشایندی برای سینماداران است که به خودی خود در فشار سرویس تماشای آنلاین فلم هم بودهاند.
انجمن سینماداران با صدور بیانیهای به این تصمیم انتقاد کرده و تاکید کرده که همه سینماها در آمریکا و کانادا و دیگر نقاط پرفروش دنیا باز هستند زیرا سینما دو وجه بینالمللی و محلی دارد و تصمیم تاخیر در اکران جیمز باند تصمیم منحصر به فردی برای کمپانی و فلم محسوب میشود.
قرار بود «زمانی برای مردن نیست» در بریتانیا از ۳۱ مارچ در لندن راهی سینماها شود و بعد از ۲ آپریل در آمریکا روی پردهها برود.
با این حال دیزنی اعلام کرده برنامههای نمایش فلم‌‌هایش را تغییر نمیدهد و «مولان» اواخر مارس و «بیوه سیاهپوش» اوایل ماه می راهی سینماها میشوند. این در حالی است که چین بازار مهمی برای فلم «مولان» محسوب میشد.
چند روز پیش نامهای که از سوی هواداران این فلم به صورت مجازی منتشر شده بود از سازندگان فلم خواسته شده بود تا اکران فلم را به تعویق بیندازند. در این نامه آمده بود این فقط یک فلم است و سلامت مردم مهمتر است.
با این تصمیم «زمانی برای مردن نیست» که در آن دنیل کریگ که برای آخرین بار در نقش جیمز باند دیده میشود ۱۲ نوامبر در بریتانیا و ۲۵ نوامبر در آمریکا راهی اکران خواهد شد.