صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم‌‌های حاضر در ترایبکا ۲۰۲۰ معرفی شدند

فلم‌‌های حاضر در ترایبکا ۲۰۲۰ معرفی شدند

جشنواره بینالمللی فلم ترایبکا ۲۰۲۰ اسامی فلم‌‌های حاضر در این دوره جشنواره را اعلام کرد.
به نقل از روایتی، جشنواره فلم ترایبکا ۲۰۲۰ اسامی ۱۱۵ فلم حاضر در این دوره را اعلام کرد.
در این دوره فلم‌‌های متنوعی از چهرههای مختلف از هیو جکمن تا پیت دیویدسون و کریستی تیگن در جشنواره فلم ترایبکا اکران میشود.
جشنواره ۲۰۲۰ که در منهتن از ۱۵ تا ۲۶ آپریل (۲۷ حمل تا ۷ ثور ۱۳۹۹) برگزار میشود ۱۲۴ فلمساز از ۳۳ کشور را برای حضور در این دوره انتخاب کرده است.
از جمله فلم‌‌های آمریکایی این دوره می توان به «آموزش بد» با بازی هیو جکمن، اکران اولیه کمدی «پادشاه جزیره استیتن» ساخته جود اپتاو در نیویورک، «شرلی» الیزابت ماس، «مادرت را صدا کن» با بازی بریجیت اورت و آوکوافینا یاد کرد.
از جمله فلم‌‌های غیرداستانی نیز میتوان از «شهروند پن» نگاهی به کارهای شان پن در هائیتی، «سعی نکن بفهمی: یک سال در زندگی ارل سیمونز» که درباره زندگی این رپر مشهور است و مستندی از جان لجند یاد کرد.
همان طور که پیشتر یاد شد مستندی با عنوان «جیمی کارتر رییس جمهور راک اند رول» به عنوان فلم افتتاحیه این دوره انتخاب شده که ۱۵ آپریل روی پرده میرود.  کارا کوزومانو رییس جشنواره گفته است این فلم‌‌ها با هدف نزدیکتر کردن مردم به یکدیگر انتخاب شدهاند.
در بخش رقابتی ۱۰ فلم آمریکایی، در بخش بینالمللی ۱۰ فلم و در بخش مستند نیز ۱۲ فلم با هم رقابت میکنند. در عین حال ۱۶ فلم داستانی، ۲۰ فلم مستند، ۱۷ فلم در بخش دیدگاهها و ۵ فلم در بخش نیمه شب و ۱۳ فلم در بخش منتخبها به نمایش درمیآیند.
در بخش رقابتی آمریکایی فلم‌‌های «۱۲ ساعت شیفت» نوشته و کارگردانی بریا گرانت با بازی آنجلا بتیس، «گاوچرانها» ساخته آننا کریگان با بازی استیو زان، «انسانهای کامل درک شده» ساخته جاشوا لئونارد با بازی جاشوا لئونارد و جس وایکسلر، «نیمی از آن» ساخته آلیس وو با بازی لئا لوییس و دانیل دیمر، «ماهی کوچولو» ساخته چاد هارتیگان با بازی اولیوا کوک و جک اودانل، «لورلی» ساخته سابرینا دویل با بازی پابلو شرایبر و جنا مالون، «ماترنا» ساخته دیوید گوتنیک با بازی کیت لین شیل و لیندسی بورج، «قلبم نمیتواند نفس بکشد مگر اینکه تو بگویی» ساخته جاناتان کوآرتاس با بازی پاتریک فوگیت، «آیندهای نیست» ساخته اندرو ایرواین و مارک اسموت با بازی کاترین کینر و چارلی هیتون، «قلب خشن» ساخته کریم سنگا با بازی گریس ون پاتن و جوآن آدپو حضور دارند. فلم‌‌های بخش مستند رقابتی نیز شامل «۴۹۹»، «آقای برودی عزیز»، «دشمن مردم»، «پدر سرباز پسر»، «جاسینتا»، «ریزش زمین»، «آخرین بازی»، «دعا کن»، «جوراب در آتش»، «ساده مثل آب»، «بیدار شدن روی مریخ» و «پسر شگفت» میشود.
در بخش رقابتی بینالمللی نیز «آینو موسیر» ساخته تاکشی فوکوناگا از چین، جاپان و آمریکا؛ «آسیا» ساخته روتی پریبار از اسراییل؛ «مخاطب» ساخته مارتی اوگاس از پرو؛ «متنفر» ساخته جان کوماسا از پولند، «کوکولوکو» ساخته جراردو نارانجو از مکزیک؛ «واندای شگفتانگیز من» ساخته بتینا اوبرلی از سوییس، «هیچ کس نمیدانم اینجا هستم» ساخته گاسپار آنتیلو از چیلی، «او بهشت» ساخته مایا کوتسیر از ترینیداد و توباگو؛ «اجاره» ساخته ایتان فاکس از اسراییل و آمریکا؛ «ملاقات با سرنوشت» ساخته پاراشانت نیز از هند و فرانسه با هم رقابت می کنند.