صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

برترین نقش‌آفرینی‌های بازیگر هزار چهره سینما

      برترین نقش‌آفرینی‌های بازیگر هزار چهره سینما

اگرچه جانی دپ تا کنون در هیچ فلمی با ژانر ابرقهرمانی نقش آفرینی نکرده است، اما او در نقشهای مهم و برجسته و فلم‌‌های سینمایی پرفروش و محبوبی از «دزدان دریایی کارائیب» تا «آلیس در سرزمین عجایب» به کارگردانی تیم بورتون بازی کرده است.
میتوان گفت یکی از دلایلی که این فلم‌‌های سینمایی حداقل از نظر مالی بسیار موفق بوده اند، جانی دپ است. در واقع او فلم‌‌ها و کاراکترهای مهمی را در رزومه کاری خود دارد؛ از صداپیشگی در انیمیشن «رنگو» گرفته تا نقش گیلبرت گریپ در فلم «چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار میدهد» تنها تعدادی از نقش آفرینیهای مهم او هستند که همگی آنها نمیتوانند در این لیست جای داشته باشند.  در ادامه نقش آفرینیهای جانی دپ که بیشترین تنوع را از نظر شخصیتی داشته اند، بررسی میکنیم:
«رنجر تنها»
شاید فلم سینمایی «رنجر تنها» موفقیتی در گیشه و در نظرات منتقدان نداشته باشد، اما امتیاز ۶.۴ که از این فلم در سایت آی ام دی بی ثبت شده نشان از محبوبیت نسبی این فلم دارد. قطعاً موفقیت و لذتی که در فلم شاهد هستیم، با بازی دپ در نقش تونتو رقم خورده است.
«سایههای سیاه»
مثل بسیاری از پروژههای مشترک جانی دپ و تیم برتون، با وجود آنکه فلم چندان هم جالب نیست، اما نقش آفرینی جانی دپ دیدن آن را تا حدی لذت بخشتر میکند. مثل فلم «رنجر تنها» این فلم نیز با نظر مثبت منتقدان روبرو نشد، اما هنوز هم مورد علاقه مخاطبان سینمایی است.
«اسلیپی هالو»
در حالی که این فلم اقتباسی غیر قابل قبول از داستان «افسانه اسلیپی هالو» است، اما هم توسط منتقدان مورد استقبال واقع شد و هم توانست در گیشه موفقیت به دست آورد و توجه مخاطبان را بخود جلب کند. عملکرد و بازی جانی دپ در این فلم به عنوان نقش اصلی بسیار چشمگیر است.
«جانوران شگفت انگیز»
این فلم نقدهای متفاوتی را از سوی منتقدان دریافت کرد و در واقع مشکلاتی نیز در فلم وجود دارد و تنها میتوان امیدوار بود که قسمتهای بعدی بهتر از چیزی باشند که الان شاهد هستیم. البته با وجود کم و کاستیهای فلم شخصیت و نقش آفرینی دپ در این فلم هم مورد علاقه تعداد زیادی از ببیندگان این فلم بود.
«چارلی و کارخانه شکلات سازی»
این فلم سینمایی، یک جشن بسیار عجیب و غریب است که به یک سرگرمی جالب تبدیل میشود. به خصوص وقتی برای اولین بار آن را نگاه میکنید. اگرچه انتخاب جانی دپ برای این نقش کمی شگفت آور بود، اما او تقریبا بدون هیچ مشکلی این نقش را ایفا کرد. او کاملا دوستانه، بامزه، اما در عین حال جدی، ساده اما پیجیده است.
«سوئینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت»
سوئینی تاد، برای یک فلم موزیکال به شدت تاریک و ترسناک است و شاید به این دلیل باشد که تیم برتون آن را کارگردانی کرده است. در این فلم برتون همانند همیشه با دو بازیگر محبوب خود یعنی جانی دپ و هلنا کارتر همکاری کرده است.
«آلیس در سرزمین عجایب»
این فلم یکی از از دو لایو اکشنی بود که دیزنی ساخته است و تیم برتون کارگردانی آن را انجام داد که با استقبال زیادی از سوی منتقدان روبروشد، اما موفقیت عظیم آن در گیشه بیشتر به چشم آمد. در این فلم یکی از فراموش نشدنیترین نقش آفرینیهای جانی دپ رقم می خورد.
«دزدان دریایی کارائیب»
نقش کاپیتان جک اسپارو در مجموعه فلم‌‌های سینمایی «دزدان دریایی کارائیب» نه تنها برجستهترین نقش آفرینی اوست بلکه شاید از برجستهترین شخصیتهای تاریخ سینما هم باشد. در ابتدا این نقش تنها یک شخصیت کمدی بود، اما جانی دپ آن را به یک افسانه تبدیل کرد.