صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کاهش ۷۵ درصدی فروش سینماهای ایتالیا به دنبال شیوع «کرونا»

کاهش ۷۵ درصدی فروش سینماهای ایتالیا به دنبال شیوع «کرونا»

افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا فروش گیشهها را به شدت کاهش داده و در آخر هفتهای که گذشت بیش از ۷۵ درصد از فروش سینماها در مقایسه با سال پیش در همین بازه زمانی کم شد.
به نقل از روایتی، در حالی که تقریباً نیمی از سینماهای ایتالیا بسته شدهاند، در تعطیلات آخر هفتهای که گذشت (۲۸ فبروری تا یکم مارچ) فروش کلی گیشههای سینما برابر ۲ میلیون یورو (۲.۲. میلیون دالر ) بود.
فروش گیشههای ایتالیا در آخر هفته پیش از آن و قبل از اینکه هشدار جدی برای ویروس کرونا داده شود، ۵.۵ میلیون یورو بود که در مقایسه با ۱۲ میلیون یورو همین دوره زمانی در سال ۲۰۱۹، کاهش زیادی را نشان میداد.
تا دوشنبه بیش از ۱۶۰۰ مورد ابتلاء به ویروس کرونا در ایتالیا مشاهده شده و ۳۴ نفر جان خود را از دست دادهاند. این کشور سومین منطقه بزرگ شیوع بیماری در جهان پس از چین و کوریای جنوبی بوده است.
بدتر از همه مناطق شمالی ایتالیا مانند لومباردی و ونتو است که در آن سینماها به طور کلی تعطیل شدهاند. روز دوشنبه تقریباً ۸۵۰ سالن سینما از مجموع ۱۸۳۰ سالن در ایتالیا تعطیل بودند.
زمان اکران فلم‌‌ها نیز در ایتالیا به زمان نامعلومی عقب افتاده است از جمله فلم «مرد نامرئی» که تاریخ آن نامعلوم است. این فلم تنها یکی از فلم‌‌هایی است که آینده آن نامعلوم است.
در عین حال تصمیم گرفته شده تا برنامه ویژهای برای اکران فلم ایتالیایی که ۲ شب پیش برنده خرس نقرهای برلین شد اتخاذ شود. در مراسم اختتامیه برلیناله ۲۰۲۰ جایزه بهترین بازیگر مرد به الیو جرمانو برای «پنهان شده» ساخته جورجو دیریتی از ایتالیا تعلق گرفت. این فلم که قرار بود ۲۷ فبروری اکران شود و از اکران عقب افتاد، قرار است از ۴ مارچ راهی سینماها شود. از آنجا که گفته شده از ۸ مارچ سینماهای شمال ایتالیا دوباره کار خود را شروع میکنند این فلم میتواند بازار واقعی خودش را به دست آورد.
شماری از فلم‌‌های موفق دیگر برلیناله از جمله «داستانهای بد» زمان از پیش تعیین شده دورتری برای اکران داشتند و این فلم قرار است ۱۶ آپریل راهی سینماها شود.