صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

معرفی برندگان جوایز اسپریت ۲۰۲۰

معرفی برندگان جوایز اسپریت ۲۰۲۰

ساعتی پیش سی و پنجمین دوره مراسم اهدای جوایز اسپریت برگزار شد و بهترینهای سینمای مستقل آمریکا معرفی شدند.
به نقل از روایتی، شنبه شب به وقت آمریکا (۲۰ دلو) جوایز اسپریت به بهترین آثار سینمای مستقل آمریکا اهدا شد. این مراسم در سانتا مونیکا برگزار شد و برندگانش را شناخت. در این مراسم «وداع» ساخته لولو وانگ به عنوان بهترین فلم انتخاب شد و آدام سندلر و رنه زلوگر جوایز بهترین بازیگران مرد و زن سال را از آن خود کردند.
فهرست کامل برندگان چنین است:
بهترین فلم : «وداع»
دیگر نامزدها: «زندگی پنهان»، «کلمنسی»، «داستان ازدواج»، «الماسهای تراشنخورده»
بهترین کارگردانی: بنی و جاش سفدی برای «الماسهای تراشنخورده»
دیگر نامزدها: رابرت ایگرز برای «فانوس دریایی»، آلما هارل برای «پسر عسلی»، جولیوس اونا برای «لوس»، لورنا اسکافاریا برای «شیادان»
بهترین فلم اول: «خرخوان»
دیگر نامزدها: «صعود»، «دیان»، «آخرین مرد سیاهپوست در سانفرانسیسکو»، «اسب وحشی»، «دیروز میبینمت»
بهترین بازیگر نقش اول زن: رنه زلوگر برای «جودی»
دیگر نامزدها: کارن آلن برای «کولول»، هونگ چائو برای «راههای راندن»، الیزابت ماس برای «بوی او»، ماری کی پلیس برای «دیان»، آلفری وودوارد برای «کلمنسی»
بهترین بازیگر نقش اول مرد: آدام سندلر برای «الماسهای تراشنخورده»
دیگر نامزدها: کریس گالوست برای «به من آزادی بده»، کلوین هریسون جونیور برای «لوس»، رابرت پتینسون برای «فانوس دریایی»، ماتیاس اسکونآرتس برای «اسب وحشی»
بهترین بازیگر نقش مکمل زن: ژائو شوژن برای «وداع»
دیگر نامزدها: جنیفر لوپز برای «شیادان»، تیلور راسل برای «امواج»، لورن اسپنسر برای «به من آزادی بده»، اکتاویا اسپنسر برای «لوس»
بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: ویلم دفو برای «فانوس دریایی»
دیگر نامزدها: نوآ جوپ برای «پسر عسلی»، شیا لبوف برای «پسر عسلی»، جاناتان میجرز برای «آخرین مرد سیاهپوست در سانفرانسیسکو»، وندل پیرس برای «نی سوزان»
بهترین فلمنامه: «داستان ازدواج» نوشته نوآ بومباک
«الماسهای تراشنخورده» نوشته برادران سفدی و رونالد برونستاین، «کلمنسی» نوشته چینونی چوکوو، «پرنده بلند پرواز» نوشته تارل آلوین مککرینی، جیسون بگو و شان اسنایدر برای «به سمت گرد و غبار»
بهترین فلمنامه اول: فردریکا بیلی و استفون بریستول برای «دیروز تو را میبینم»
دیگر نامزدها: «راههای راندن»، «BLOW THE MAN DOWN »، «علف سبزتر»، «بیکران شب»
بهترین فلمبرداری: «فانوس دریایی»
دیگر نامزدها: «شیادان»، «پسر عسلی»، «همسر سوم»، «نیمه تابستان»
بهترین تدوین: «الماسهای تراش نخورده»
دیگر نامزدها: «همسر سوم»، «شمشیر اعتماد»، «فانوس دریایی»، «به من آزادی بده»
بهترین مستند: «کارخانه آمریکایی»
دیگر نامزدها: «آپولو ۱۱»، «برای سما»، «سرزمین عسل»، «جزیرهی روحهای گرسنه»
بهترین فلم بینالمللی: «انگل» از کره جنوبی
دیگر نامزدها: «زندگی نامریی» از برزیل، «بینوایان» از فرانسه، «پرتره یک بانو در آتش» از فرانسه، «چالش» از پرو، «یادگاری» از بریتانیا
برنده جایزه رابرت آلتمن: «داستان ازدواج»