صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۱ سنبله ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جشنوارۀ زمستانی با برنامه های گوناگون در بامیان راه اندازی شد

جشنوارۀ زمستانی با برنامه های گوناگون در بامیان راه اندازی  شد

دومین جشنوارۀ زمستانی در بامیان، با راه اندازی برنامه هایی چون جشنواره شام فرهنگی، ورزش های زمستانی، نمایش های تیاتر و ساخت مجسمه های برفی نمایش سه بعدی «بودا»، برگزار می شود.
محمد ظاهر زهیر والی بامیان، امروز در مراسم گشایش این جشنوار در مرکز بامیان، به آژانس خبری پژواک گفت که برنامه های موسیقی و گشایش نمایشگاه های صنایع دستی، عکاسی و خطاطی نیز شامل این جشنواره می باشد که تحت نام «گردشگری برای همه»، از امروز (۱۸ دلو)  تا ۲۳  دلو در مرکز ولایت بامیان راه اندازی می شود.
او خاطر نشان کرد که بازی های روی یخ چون سکی و غیره، بزکشی و اسب دوانی، شامل ورزش های این جشنواره می باشد. 
او گفت که این برنامه، از سوی وزارت اطلاعات و فرهنگ در همکاری با اداره محلی بامیان، به هدف رشد گردشگری در فصل زمستان در این ولایت راه اندازی می شود.
مژگان مصطفوی معین گردشگری و توریزم وزارت اطلاعات و فرهنگ، که امروز در مراسم یادشده صحبت می کرد، گفت که  انکشاف توریزم نیاز به تلاش و زمینه سازی برای سیاحان دارد و باید زمینه های لازم گردشگری در بامیان مهیا گردد.
او جشنوارۀ یادشده را در راستای معرفی زمینه های گردشگری در بامیان مفید خواند؛ اما افزود که اقدام کافی نبوده و نیاز است که در این ولایت میدان هوایی معیاری ساخته شود و هوتل ها و خدمات توریستی موجود در بامیان، از طریق آنلاین به گردشگران معرفی شود.
احمد حسین احمد پور آمر اطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان، اظهار امیدواری کرد که برنامه های یادشده، موثر در جهت جذب گردشگران به این ولایت واقع شود.
اولین جشنواره از اين قبيل، در زمستان سال گذشته در بامیان برگزار شده بود.
وی گفت که چهال سال پیش، سالانه حدود بیست هزار گردشگر از بامیان دیدن می کرد؛ اما امسال این رقم به ۲۲۰ هزار تن رسیده است.