صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۷ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شوک هالیوود؛ درگذشت کوبی برایانت بسکتبالیست برنده اسکار

شوک هالیوود؛ درگذشت کوبی برایانت بسکتبالیست برنده اسکار

کشته شدن کوبی برایانت بازیکن بسکتبال تیم لسآنجلس لیکرز که در عین حال تهیهکننده برنده اسکار هم بود، هالیوود را در شوک فرو برد.
به نقل از ورایتی، کوبی برایانت بازیکن بسکتبال دیشب بر اثر سقوط هلیکوپتر در کالیفرنیا در ۴۱ سالگی کشته شد.
وی یکی از ۹ نفری بود که در حادثه سقوط هلیکوپتر شخصی جان باخت. این هلیکوپتر را برایانت خریداری کرده بود و علت سقوط هنوز نامشخص است.
انتشار خبر درگذشت این بازیکن محبوب بسکتبال که جایزه اسکار ۲۰۱۸ را برای تهیه انیمیشن کوتاه دریافت کرده بود هالیوود را در شوک فرود برود و چهرههای شاخصی چون باراک اوباما، کنیا وست، جیمی فاکس، الن دیجنرس، کریسی تیگن و جان لجند، اکتاویا اسپنسر، ریس ویترسپون، ووپی گلدبرگ و کلی کلارکسون بلافاصله در رسانههای اجتماعی به این سانحه واکنش نشان دادند.
باب ایگر مدیرعامل دیزنی نیز از این خبر به عنوان خبری سخت و تراژیک یاد کرد که دیزنی را به سوگ از دست رفتن فردی نشانده که پر از زندگی بود.
لئوناردو دی کاپریو هم نوشت: کوبی واقعاً بزرگتر از زندگی بود، یک افسانه. لسآنجلس هرگز آنچه با او بود، نمیشود.
مراسم گرمی دیشب نیز متاثر این سانحه برگزار شد و مراسم به وی تقدیم شد.
برایانت که سالها بود از بالگرد برای سفر به سراسر کالیفرنیا استفاده میکرد، یکی از مشهورترین بسکتبالیستهای جهان و یکی از نمادهای کالیفرنیا بود که ۲۰ سال برای لیکرز بازی کرد.
برایانت که سال ۲۰۱۶ با بسکتبال وداع کرد، سال ۲۰۱۸ برای فلم انیمیشن کوتاهی که براساس سرودههای او در مورد بسکتبال ساخته شده بود برنده اسکار شد. وی به عنوان اولین آفریقایی تبار جایزه بهترین انیمیشن کوتاه اسکار را به خانه برد و نام خود را به عنوان اولین ورزشکار حرفهای بازنشسته برنده اسکار در تاریخ ثبت کرد.
وی که این جایزه را برای بهترین انیمیشن کوتاه «بسکتبال عزیز» کسب کرده بود، پس از فاصله گرفتن از ورزش گفته بود دوست دارد قصه سرایی کند و درباره ورزش محبوبش قصه گفته و آن را ساخته بود.
این بازیکن پس از دریافت اسکار گفته بود: وقتی کار حرفهایات دورهاش به پایان میرسد احساس افسردگی میکنی، ولی بعد از بردن چنین جایزهای انگار لازم است توی یک وان یخ بنشینی.
وی درباره تفاوت ورزش و نویسندگی هم گفته بود: در ورزش باید همه حس خودخواهیات را کنار بگذاری تا موفق شوی ولی در نوشتن باید با خودت ارتباطی عمیقتر پیدا کنی تا موفق شوی.
برایانت گفته بود در حال نوشتن پنج رمان است.