صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۷ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

یک جایزه دیگر برای «۱۹۱۷»؛ فلم‌بردار فلم‌ بهترین شد

یک جایزه دیگر برای «۱۹۱۷»؛ فلم‌بردار فلم‌ بهترین شد

راجر دیکینز فلمبردار فلم «۱۹۱۷» از سوی انجمن فلمبرداران آمریکا به عنوان بهترین فلمبردار سال انتخاب شد.
به نقل از هالیوود ریپورتر، فلمبردار «۱۹۱۷» برای پنجمین بار از سوی انجمن فلمبرداران آمریکا به عنوان بهترین فلمبردار در جوایز ۲۰۲۰ انتخاب شد.
راجر دیکینز این افتخار را برای فلمبرداری «۱۹۱۷» سم مندس در یک شات کسب کرده و بهترین فلمبردار سی و چهارمین دوره جوایز جامعه فلمبرداران آمریکا (ASC ) شده است.
در مراسم اهدای جوایز این انجمن که ساعتی پیش انجام شد، با کسب پنجمین جایزه از سوی این فلمبردار رکوردی برای وی ثبت شد. این رکورد را او و امانوئل «چیوو» لوبزکی با هم در اختیار دارند.
دیکینز پیشتر برای «رهایی از شاوشنک»، «مردی که اینجا نبود»، «اسکایفال» و «بلید رانر ۲۰۴۹» این جایزه را دریافت کرده بود.
در این مراسم همچنین جایزه اسپاتلایت که از سال ۲۰۱۴ اهدا میشود و برای تجلیل از فلم‌‌های بلندی که در جشنوارهها به صورت بینالمللی یا با اکران محدود دیده شدهاند به یارین بلاشکه برای فلمبرداری فلم سیاه و سفید «فانوس دریایی» ساخته رابرت ایگرز اهدا شد.
دیکینز، بلاشکه و سه نامزد دیگر انجمن فلمبرداران یعنی رودریگو پریِتو برای فلم «ایرلندی»، رابرت ریچاردسون برای «روزی روزگاری در هالیوود» و لارنس شِر برای تریلر روانشناختی «جوکر»، از نامزدهای اسکار در این بخش هم هستند.
در ۵ سال از ۱۰ سال اخیر، برندگان انجمن فلمبرداران با برندگان اسکار در همان رشته یکی بودهاند. سال ۲۰۱۷ دیکینز برای «بلید رانر ۲۰۴۹» برنده هر دو جایزه شد.
در این مراسم همچنین فلمبردار «هانیلند» یا «سرزمین عسل» یعنی فِیمی دائوت و سمیر لیوما در بخش مستند به عنوان برنده انتخاب شدند.
در بخش تلویزیون نیز فلمبردارهای «سرگذشت ندیمه»، «پروژه کتاب آبی» و «ترور: رسوایی» جایزه گرفتند.
فیلبمردار کهنهکار فردریک المس نیز که برای «مخمل آبی» ساخته دیوید لینچ شهرت جهانی دارد، با دریافت جایزه یک عمر دستاورد جامعه فلمبرداران آمریکا تجلیل شد. در بخش تلویزیون جایزه یک عمر دستاورد به دونالد مورگان رسید و ورنر هرتسوگ با دریافت جایزه هیات رئیسه، برونو دلبونل با دریافت جایزه بینالمللی و دان مککیواگ با جایزه رئیس این انجمن تجلیل شدند.