صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۷ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم‌ افتتاحیه برلین ۲۰۲۰ معرفی شد

فلم‌ افتتاحیه برلین ۲۰۲۰ معرفی شد

فلم «سال سلینجر من» به کارگردانی «فیلیپ فالاردو» محصول مشترک کانادا و ایرلند که بر اساس رمانی به همین نام نوشته «ژوانا راکوف» نویسنده آمریکایی ساخته شده است، اولین نمایش جهانی خود را روز ۲۰ فبروری در افتتاحیه جشنواره بینالمللی فلم برلین تجربه خواهد کرد.
«سیگورنی ویور» بازیگر برنده گلد گلوب و نامزد اسکار در کنار «مارگارت کوالی» و «داگلاس بوث» بازیگران اصلی این فلم هستند و داستان آن درباره یک شاعر جویای نام به نام ژوانا (مارگارت کوالی) است که به عنوان دستیار با یک نماینده ادبی به نام مارگارت (سیگورنی ویور) کار میکند و شغل او پاسخ دادن به ایمیلهایی است که برای «جی دی سلینجر» نویسنده معروف آمریکایی از سوی طرفدرانش ارسال میشود.
«کارلو چاتریان» دبیر جشنواره فلم برلین اعلام کرد از این که هفتادمین جشنواره فلم برلین با فلمی با داستان مدرن و یک نقش اصلی با دیدگاهی نو آغار میشود بسیار خوشحالیم. «فیلیپ فالادرو» در این فلم دنیای ادبی دهه ۱۹۹۰ در نیویورک را با شوخطبعی به تصویر کشیده است اما هرگز قرن بیست و یکم که در حال زندگی در آن هستیم و نقش مهم هنر در زندگی همه مردم را فراموش نکرده است.
«فیلیپ فالاردو» در سال ۲۰۰۹ نیز با فلم «این من نیستم، قسم میخورم» در بخش نسل برلین حاضر بود و توانست جایزه بزرگ بخش Kplus و خرس بلورین بهترین فلم را کسب کند. او همچنین سابقه نویسندگی و کارگردانی فلم نامزد اسکار «موسیو لازار» و همچنین فلم «دروغ خوب» را در کارنامه دارد. هفتادمین جشنواره فلم برلین از تاریخ ۲۰ فبروری تا اول مارچ (۱ تا ۱۱ حوت) برگزار میشود و امسال «جرمی آیرونز» بازیگر تحسینشده سینما و تئاتر انگلیس به عنوان رئیس هیات داوران بخش رقابتی اصلی انتخاب شده است.