صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۷ میزان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کاهش ۵ درصدی مخاطبان سینمای آمریکا در سال ۲۰۱۹

کاهش ۵ درصدی مخاطبان سینمای آمریکا در سال ۲۰۱۹

با اعلام انجمن ملی سینماداران آمریکا، در سال ۲۰۱۹ میزان حضور مردم در سینماها حدود ۵ درصد کاهش داشته است.
به نقل از هالیوود ریپورتر، در حالی که آمار گیشه داخلی آمریکا در سال ۲۰۱۹ با ۱۱/۴ میلیارد دالر فروش نسبت به سال گذشته ۴ درصد کاهش داشته است، این کاهش در آمار مخاطبان سینمای این کشور نیز دیده میشود.
با اعلام انجمن ملی سینماداران آمریکا میزان حضور مردم در سینماها ۴.۶ درصد کاهش داشته و به ۱/۲۴ میلیارد نفر رسیده است. این میزان بالاتر از آمار سال ۲۰۱۷ با ۱/۲۳ میلیارد نفر است، اما هنوز هم نسبت به سال گذشته با ۱/۳ میلیارد پایینتر است.
علاوه بر این میانگین قیمت یک بلیت سینما در یک چهارم پایانی سال ۲۰۱۹، به ۹.۳۷ دالر (در حدود ۳۶ سنت نسبت به میانگین قیمت در اوایل سال) افزایش یافت که در مقایسه با سال گذشته در زمان مشابه هم افزایش یافته است. میانگین کلی قیمت بلیت در طول یک سال هم ۹/۱۶ دالر اعلام شده است.
این رقم بالاتر از قیمت سرویسهای استریم مثل نتفلکیس با ۸/۹۹ دالر و دیزنی پلاس با ۶/۹۹ دالر است.
در گیشه داخلی، هفت محصول از ده فلم پرفروش سال از سوی دیزنی منتشر شده که در صدر آنها «انتقام جویان: پایان بازی» (۸۵۸ میلیون دالر)، «شیرشاه» (۵۴۳ میلیون دالر)، «جنگ ستارگان:خیزش اسکای واکر» (۴۸۳ میلیون دالر)، «داستان اسباب بازی ۴» (۴۳۴ میلیون دالر) و «منجمد ۲۰» (۴۳۰ میلیون دالر) قرار دارند.
با وجود کاهش چشمگیر گیشه داخلی، آمار فروش در گیشههای جهانی متفاوت است و سال ۲۰۱۹ با ۴۲/۵ میلیارد دالر رکورد شکن شد. ۹ فلم از محصولات سال ۲۰۱۹ از فروش یک میلیارد دالری عبور کرده اند. در گیشههای جهانی، نام «انتقام جویان:پایان بازی» و «آواتار» در پرفروشترینهای تاریخ دیده میشود و «شیرشاه» با ۱/۶۵ میلیارد به همراه «منجمد ۲» با ۱/۳۷ میلیارد دالر پرفروشترین انیمیشنها هستند.