صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ حوت ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پرفروش ترین فیلم های 2019

پرفروش ترین فیلم های 2019

شاید سال ۲۰۱۹ بزرگترین سال در گیشههای فروش نباشد و حتی نسبت به سال گذشته کاهشی ۴ درصدی را تجربه کند، اما فلم‌‌ها و انیمیشنهای قابل توجهی امسال تولید شدند و توانستند به جمع پرفروشترین فلم‌‌ها اضافه شوند. از جمله «انتقام جویان: پایان بازی» که توانسته عنوان پرفروشترین فلم تاریخ را به دست بیاورد.
فلم‌‌های لایو اکشن دیزنی هم سال خوبی را پشت سر گذاشتند و بازسازی کارتونهای کلاسیک «شیر شاه» (پرفروشترین انیمیشن تاریخ) و «علاءالدین» توجه سینماروها را به خود جلب کرد.
از بین فلم‌‌هایی که امسال اکران شدند بجز انتقام جویان، هفت فلم از فروش یک میلیارد دالری عبور کردند.
در این بین «جوکر» هم به اولین فلم ژانر بزرگسال تبدیل شد که توانسته از میزان فروش یک میلیاردی عبور کند.
«انتقام جویان: پایان بازی»
فروش جهانی: ۲,۷۹۷,۸۰۰,۵۶۴ دالر
بودجه: ۳۵۶ میلیون دالر
این آخرین فلم از مجموعه فلم‌‌های سینمایی مارول و دنباله مستقیم فلم «انتقام جویان:جنگ ابدیت» است که داستان تقابل انتقامجوهای باقی مانده با شخصیت شرور داستان (تانوس) برای نجات دادن جمعیت از بین رفته زمین را روایت میکند. این فلم سینمایی با بودجهای که دارد سومین فلم پرهزینه تاریخ سینما نیز محسوب میشود. سه رکورد پرفروشترین فلم سال ۲۰۱۹، پرفروشترین فلم ابرقهرمانی تاریخ و در نهایت پرفروشترین فلم تاریخ در اختیار این فلم است.
«شیرشاه»
فروش جهانی: ۱,۶۵۶,۸۱۳,۱۴۹ دالر
بودجه: ۲۵۰ الی ۲۶۰ میلیون دالر
بازسازی انیمیشن کلاسیک دیزنی (۱۹۹۴)، محصول این کمپانی است که در صدر پرفروشترین انیمیشنهای تاریخ و در ردیف پرفروشهای جهان قرار گرفت. این انیمیشن داستان بچه شیری به نام سیمبا است که بعد از مرگ پدرش توسط عمویش به نام موفاسا باید خودش را به عنوان رئیس گله شیرها ثابت کند. این انیمیشن نتوانسته در حد انتظار منتقدان باشد، اما به خوبی خاطرات انیمیشن مخاطبان را زنده کرد.
«منجمد ۲»
فروش جهانی:۱,۲۶۳,۸۸۵,۳۶۴
بودجه: بیش از ۱۵۰ میلیون دالر
سومین محصول پرفروش سال هم از میان انیمیشنها و دوباره محصولی از کمپانی دیزنی است که امسال رکورددار بیشترین محصولات پرفروش سال شد. این انیمیشن دنباله یک انیمیشن دیگر به همین نام است که سال ۲۰۱۳ منتشر شده بود. منجمد ۲ در رتبه شانزدهم پرفروشترین فلم تاریخ سینما هم قرار دارد.
«مرد عنبکوتی دور از خانه»
فروش جهانی: ۱,۱۳۱,۹۲۷,۹۹۶
بودجه: ۱۶۰ میلیون دالر
فلمی جدید از این ابرقهرمان معروف است که با فروش خوبش باعث شد کمپانی مارول سهم بیشتری از فروش را از کمپانی سونی طلب کند و برای مدتی شاهد جدا شدن ابن شخصیت از دنیای مارول بودیم. این فلم پرفروشترین فلم شرکت سونی، مجموعه فلم‌‌های مرد عنکبوتی و بیست و چهارمین فلم پرفروش تاریخ سینما تبدیل شد.
«کاپیتان مارول»
فروش جهانی: ۱,۱۲۸,۲۷۴,۷۹۴
بودجه: ۱۵۲ الی ۱۷۵ میلیون دالر
این فلم سینمایی علاوه بر فروش خوبش با واکنشهای عمدتاً مثبتی همراه شد و اجرای بری لارسون در لباس ابرقهرمان اصلی و جلوههای بصری آن مورد تمجید قرار گرفت. کاپیتان مارول دهمین فلم پرفروش ابرقهرمانی تاریخ است.
«داستان اسباب بازی ۴»
فروش جهانی: ۱,۰۷۳,۳۹۴,۵۹۳
بودجه: ۲۰۰ میلیون دالر
چهارمین قسمت از انیمیشن و ماجراجویی جدید اسباب بازیها که از فروش قسمت قبلی خود سبقت گرفت تا این انیمیشن را در رتبه ۳۱ پرفروشهای تاریخ ببینیم. در بین انیمیشنها نیز داستان «اسباب بازی۴» نهمین عنوان پرفروش است. این در حالی است که ۲۰۰ میلیوم دالر برای ساخت آن هزینه شده است.
«جوکر»
فروش جهانی: ۱,۰۶۲,۹۹۴,۰۰۲
بودجه: ۵۰ الی ۷۰ میلیون دالر
معمولاً فلم‌‌های بلاک باستر و پرفروش جایی در بین جوایز سالانه معتبر نخواهند داشت. اما فلم جنجالی جوکر با بودجهای کم به فروش یک میلیاردی رسیده تا آن را در لین سودآورترین فلم‌‌های سال و حتی تاریخ بدانیم. در بین فلم‌‌های ساخته شده برای رده بزرگسال هم این فلم رتبه یک را دارد.
«علاءالدین»
فروش جهانی: ۱,۰۵۰,۶۹۳,۹۵۳
بودجه: ۱۸۳ میلیون دالر
این فلم با داستانی با محوریت شخصیت علاءالدین و غول چرا جادویش، خیلی خوب جایش را در میان مخاطبان خود باز کرد. فروش یک میلیاردی این فلم با بودجهای ۱۸۳ میلیون دالری آن را در ردیف هفتمین پرفروش سال و سی و پنجمین پرفروش تاریخ تبدیل کرد. به دلیل این موفقیت گفته میشود دنبالهای از این لایو اکشن با عنوان «بازگشت جعفر» ساخته خواهد شد.
«جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر»
فروش جهانی: ۸۴۰,۰۵۷,۴۴۱ دالر
بودجه:۲۷۵ میلیون دالر
این فلم سینمایی هنوز در حال اکران است و احتمال تغییر ارقام و فروش اعلام شده وجود دارد، اما احتمال افزایش رتبه آن در لیست دور از انتظار است. خیزش اسکای واکر آخرین و جدیدترین قسمت از آخرین سه گانه ساخته شده از دنیای جنگ ستارگان محسوب میشود.
«سریع و خشن تقدیم می کند: هابز و شاو»
فروش جهانی: ۷۵۸,۹۱۰,۱۰۰ سدالر
بودجه:۲۰۰ میلیون دالر
هابز و شاو، اسپین آف و به عبارت دیگر اولین نسخه فرعی از فلم‌‌های سینمایی سریع و خشن است و بر اسای دو کاراکتر اصلی لن ساخته شده است. این فلم اگرچه افتتاحیهای به مراتب ضعیفتر نسب به دیگر فلم‌‌های سریع و خشن داشت، اما اکنون در جایگاه دهمین فلم پرفروش سال است و فلم موفقی محسوب میشود.اعلام اسامی نامزدهای انجمن نویسندگان آمریکا