صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱۷ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

خالقان «بازی تاج و تخت» به دنیای وحشت می‌روند

خالقان «بازی تاج و تخت» به دنیای وحشت می‌روند

بعد از خروج از دنیای «جنگ ستارگان»، حالا خالقان سریال «بازی تاج و تخت» یعنی دیبی وایس و دیوید بنیوف، پروژه جدید خود را پیدا کردهاند و قصد دارند فلمی بر پایه رمان «لاوکرافت» بسازند.
به نقل از روایتی، خالقان سریال «بازی تاج و تخت» اعلام کردهاند فلمی بر پایه رمان لاوکرافت پروژه بعدی آنها خواهد بود.
مشخص نیست که خود دیبی وایس و دیوید بنیوف روی صندلی کارگردانی هم مینشینند یا خیر، اما آنها از همین حالا فیل هی و مت مانفردی را برای نوشتن فلمنامه انتخاب کردهاند.
رمانی که بر پایه آن، این فلم ساخته میشود داستان زندگی اچ پی لاوکرافت نویسنده و استاد ژانر وحشت و گروتسک را به تصویر میکشد که با نگاشتن رمانهایی چون «ندای کثولهو»، «موشها در دیوارها»، «در کوهستانهای جنون» و «سایه خارج از زمان» توانست ژانری جداگانه خلق کند که به عنوان ژانر وحشت لاوکرافتی شناخته میشود.
با وجود اینکه هنوز جزییات داستان مشخص نیست، منابع آگاه میگویند بنیوف و وایس میخواهند دنیایی را به تصویر بکشند که در آن تمام مخلوقات لاواکرفت واقعی باشند. سالهاست هالیوود نسبت به ساختن اقتباسهایی از آثار لاوکرافت علاقه نشان داده و جدیدترین مثال آن گییرمو دل تورو اسپانیایی بود که میخواهد اقتباسی سینمایی از «در کوهستانهای جنون» بسازد. بعد از اینکه «بازی و تاج و تخت» به پایان رسید و آخرین فصل آن در ماه مه روی آنتن رفت و برنده جایزه امی بهترین درام شد، بنیوف و وایس یک قرارداد عظیم با نت فلیکس امضا کردند.  بعد از به توافق رسیدن با این غول اکران آنلاین، آنها از ساخت سهگانه «جنگ ستارگان» انصراف دادند چون نمیتوانستند به هر دو کار رسیدگی کنند.