صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۵ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

معرفی نامزدهای بین‌المللی آکادمی استرالیا «ایرلندی» پیشتاز شد

معرفی نامزدهای بین‌المللی آکادمی استرالیا  «ایرلندی» پیشتاز شد

آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی استرالیا اسامی نامزدهای جوایز بینالمللی ۲۰۲۰ خود را اعلام کرد.
به نقل از روایتی، با اعلام اسامی نامزدهای آکادمی هنرهای تلویزیونی و سینمایی استرالیا ( AACTA ) فلم «ایرلندی» با کسب ۶ نامزدی، موفقترین فلم بینالمللی این آکادمی شد. در این میان «روزی روزگاری در هالیوود» با ۵ نامزدی و «جوکر»، «بامبشل» و «انگل» هر یک با ۴ نامزدی در مکان بعدی قرار گرفتند. آکادمی استرالیا که به دنبال انتخاب بهترین فلم‌‌های بینالمللی است در حالی نامزدهایش را معرفی کرد که تنها دو فلم غیرانگلیسی زبان یعنی «انگل» و «درد و افتخار» پدرو آلمادوار در میان نامزدهایش جای گرفتند. در این میان بازیگران استرالیایی از جمله مارگو رابی نیز توجه بیشتری را معطوف خود ساختند.
برندگان این جوایز که امسال هشتمین سال خودر را تجربه می کند، در مراسمی که ۳ جنوری ۲۰۲۰ در لسآنجلس برگزار میشود، معرفی خواهند شد.
اسامی نامزدها چنین است:
بهترین فلم
«ایرلندی»، «جوکر»، «شاه»، «روزی روزگاری در هالیوود»، «انگل»
بهترین کارگردان
سم مندس برای «۱۹۱۷»، مارتین اسکورسیزی برای «ایرلندی»، تاد فیلیپس برای «جوکر»، کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود»، بونگ جون هو برای «انگل»
بهترین فلمنامه
استیون زیلیان برای «ایرلندی»، تایکا وایتیتی برای «جوجو خرگوش»، تاد فیلیپس و اسکات سیلور برای «جوکر»، کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود»
بهترین بازیگر مرد نقش اصلی
کریستین بیل برای «فورد در برابر فراری»، آنتونیو باندراس برای «درد و افتخار»، رابرت دنیرو برای «ایرلندی»، آدام درایور برای «داستان ازدواج»، خواکین فینیکیس برای «جوکر»
بهترین بازیگر زن نقش اصلی
آوکوافینا برای «وداع»، اسکارلت جوهانسون برای «داستان ازدواج»، سرشا رونان برای «زنان کوچک»
چارلیز ترون برای «بامب شل»، رنه زلوگر برای «جودی»
بهترین بازیگر مرد نقش مکمل
جان لیتگو برای «بامب شل»، آل پاچینو برای «ایرلندی»
جو پشی برای «ایرلندی»، برد پیت برای «روزی روزگاری در هالیوود»، سانک کانگ هو برای «انگل»
بهترین بازیگر زن نقش مکمل
تونی کولت برای «چاقوها بیرون»، نیکول کیدمن برای «بامب شل»، فلورانس پیو برای «زنان کوچک»، مارگو رابی برای «بامب شل»، مارگو رابی برای «روزی روزگاری در هالیوود»