صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

موسیقی متن چند فلم‌‌ بزرگ از رقابت اسکار جا ماند

موسیقی متن چند فلم‌‌ بزرگ از رقابت اسکار جا ماند

به نقل از ورایتی، آهنگ رجینا اسپکتور برای فلم «بامبشل» و حداقل شش موسیقی متن اورجینال دیگر از جمله «دو پاپ» و «ایرلندی» وقتی که هفته آینده لیست کوتاه موسیقی اسکار اعلام بشود در آن جایی نخواهند داشت.
این به خاطر این است که هیچ یک از آنها در لیست رسمی آکادمی که از آنجا اعضای شاخه موسیقی، نامزدهای نهایی را انتخاب میکنند، حضور ندارند.
رایدهی اولیه فردا بعد از ظهر به پایان میرسد و لیست کوتاه آهنگ و موسیقی متن فلم‌‌ها که از آن پنج نامزد نهایی انتخاب میشوند شانزدهم دسامبر معرفی خواهد شد. از جمله موسیقی متنهای مهم دیگری که در لیست امسال حضور نخواهند داشت میتوان به «کاپیتان مارول»، «چاقوها بیرون»، «یک زندگی مخفی» و «اد استرا» اشاره کرد.
منابع آگاه میگویند دلایل این اتفاق مختلف هستند. به طور مثال «یک اشتباه اداری» منجر به جا ماندن موسیقی متن نیتن جانسون برای فلم «چاقوها بیرون» از لیست شد. با وجود اینکه مسئولان لاینزگیت هنوز نظری ندادهاند، به نظر میرسد دلیل جا ماندن آهنگ ساخته اسپکتور برای فلم «بامبشل» از اسکار هم همین بوده باشد.
موسیقی متن «کاپیتان مارول» برای رقابت در اسکار ارسال نشد که تصمیمی تعجبآور بود چون پینار توپراک بلافاصله به عنوان یک آهنگساز زن سازنده آهنگ یک فرنچایز میلیارد دالری به شهرت رسید. یکی از منابع گفت دیزنی میخواست به جای حمایت از این فلم بیشتر به «انتقامجویان: پایان بازی» بپردازد.
موسیقی متن جیمز نیوتن هاوارد برای «یک زندگی مخفی» اجازه شرکت در رقابت اسکار را پیدا نکرد. منابع میگویند این تصمیم خیلی تعجبآور نبود چون ترنس مالیک کارگردان معمولا از چند گزینش موسیقی کلاسیک و چند آهنگساز در فلم‌‌هایش استفاده میکند که هر یک بخشی از موسیقی متن نهایی را مینویسند. هاوارد آهنگساز اصلی بود اما ظاهرا این برای اسکار کافی نبود.
نتفلیکس هنوز صحبتی در مورد موسیقی متن «ایرلندی» نکرده است که توسط رابی رابرتسون نوشته شده و در مراسم جوایز انتخاب منتقدان یکشنبه هم نامزد شده بود. منابع میگویند موسیقی متن این فلم ارسال شد اما نتوانست وارد رقابت بشود.
منابع میگویند موسیقی متن برایس دسنر برای «دو پاپ» هم رد شد چون آهنگهای گروههای آبا و بیتلز در آن موجود بود. یکی از قوانین شاخه موسیقی آکادمی اسکار میگوید موسیقی متنی که به طور قابل توجه از محتوای آهنگها یا موسیقی فرد دیگری استفاده کرده باشد نمیتواند در رقابت شرکت کند.