صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شانس اسکارِ فلم‌ «۱۹۱۷» با جلب نظر مخاطبین بالا رفت

شانس اسکارِ فلم‌ «۱۹۱۷» با جلب نظر مخاطبین بالا رفت

سم مندس کارگردان فلم‌‌های «جیمزباند» با اثری درباره جنگ جهانی اول وارد سینما شد و توانست نظر مخاطبین را جلب کند.
به نقل از روایتی، فلم جدید «سم مندس» با محوریت جنگ جهانی توانست نظر مخاطبین را به خود جلب کند.
فلم جدید «سم مندس» کارگردان فلم‌‌های اخیر جیمزباند با عنوان «۱۹۱۷» که درباره جنگ جهانی اول و بالاگرفتن درگیریهای آن است، توانست با اکران خود در نیویورک نظر مخاطبین را به خود جلب کند و شانس اسکار آن در فصل جوایز بیشتر شود.
«اسکای فال»
از رقبای این فلم در بخش بهترین فلم اسکار باید به «مرد ایرلندی» بهکارگردانی «مارتین اسکورسیزی»، «انگل» بهکارگردانی «بونگ جون هو»، «روزی روزگاری در هالیوود» بهکارگردانی «کوئنتین تارانتینو» اشاره کرد.
با فرض حضور این فلم در بخش بهترین کارگردانی اسکار، باید گفت که رقبای این فلم در این قسمت شامل افرادی مانند «نوآ بامباک» برای فلم «داستان ازدواج»، «گرتا گرویگ» برای «زنان کوچک» و «فرناندو میرلس» با فلم «دو پاپ» خواهند بود. «سم مندس» نیز توانسته است در سال ۲۰۰۰ برای فلم «زیبایی آمریکایی» اسکار بهترین کارگردانی را برای خود کند.
«زیبایی آمریکایی»
این فلم نیز توسط «راجر دیکنز» که تابهحال ۱۴ بار نامزد اسکار در بخش فلمبرداری شده است فلمبرداری میشود. او آخرینبار برای فلم   «بلید رانر ۲۰۴۹» اسکار بهترین فلمبرداری را بهدست آورده بود.
بهنظر میرسد که این فلم مانند دیگر فلم‌‌های جنگی در بخشهای طراحی صحنه و لباس، موسیقی و ترکیب و تدوین صدا شانس خوبی برای اسکار دارد.
»جرج مککی» بازی او در این فلم از نظر سختی و فشار کار با بازی «دیکاپریو» مقایسه شده است اما شانس کمتری برای بردن اسکار دارد زیرا بازیگران قوی دیگری مانند «رابرت دنیرو» برای فلم «مرد ایرلندی»، «جاناتان پرایس» برای فلم «دو پاپ»، «واکین فینیکس» برای «جوکر» و «دیکاپریو» برای «روزی روزگاری در هالیوود» مقابل او قرار دارند.
فلم‌‌های جنگی زیادی تابهحال ساخته شدهاند که به اسکار راه پیدا کردهاند اما آخرین فلمی که توانست به اسکار وارد شود و در بخشهای مختلف نامزد اسکار شود و جایزه بگیرد، «دانکرک» ساخته «کریستوفر نولان» بود که سه جایزه اسکار را دریافت کرد.
سینما، سینمای جهان، هالیوود، جایزه اسکار،
»دانکرک»
با این حساب فلم «۱۹۱۷» یکی از شانسهای اصلی اسکار است که قطعاً نامزد بخشهای مختلفی خواهد بود.