صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱۴ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«یخ زده 2 »صدرنشین گیشه هفتگی هالیوود می‌شود؟

«یخ زده 2 »صدرنشین گیشه هفتگی هالیوود می‌شود؟

احتمالاً انیمیشن جدید دیزنی به نام «یخ زده ۲» با افتتاحیه ۱۳۰ میلیون دالری صدرنشین گیشه هفتگی هالیوود خواهد شد.
به نقل از روایتی، «یخ زده ۲» محصول جدید دیزنی است که طبق پیش بینی ها با ۱۳۰ میلیون دالر در هفته نخست اکران خود از ۴۴۰۰ سالن سینما، به دنبال فتح گیشه هفتگی هالیوود است.
این عدد به مقدار قابل توجهی بالاتر از افتتاحیهای است که دیزنی پیش از این برای هفته نخست این انیمیشن پیش بینی میکرد. به این ترتیب یک رکورد برای افتتاحیه یک انیمیشن در ماه نوامبر رقم خواهد خورد.
«یخ زده ۲» در نخسین روز اکران خود ۸.۵ میلیون دالر فروش کرد؛ در مجموع فروش جمعه این فلم تاکنون به مبلغی در حدود ۴۵ میلیون دالر رسیده است. «یخ زده ۲» شش سال پس از ساخت قسمت اول این انیمیشن اکران میشود که استقبال فوق العادهای داشت و تا کنون به عنوان پرفروشترین انیمیشن تاریخ شناخته شده است. این انیمیشن در سال ۲۰۱۳، در حدود ۴۰۰ میلیون در گیشه آمریکای شمالی و در مجموع گیشه جهانی ۱.۲۸ میلیون دالر فروش داشت.
اگر انیمیشن «یخ زده ۲» به رقم این پیشبینیها برسد، بیشترین فروش افتتاحیه پس از فلم سینمایی «شیر شاه» را در سال جاری خواهد داشت؛ شیرشاه در افتتاحیه خود، ۱۹۱ میلیون دالر فروش کرده بود. دیزنی پس از موفقیت فروش «یخ زده ۲» در گیشه روز جمعه پیش بینیهای خود را تا ۱۲۰ میلیون دالر بالا برده است. «فورد دربرابر فراری» فلم دیگری از کمپانی دیزنی در همکاری با فاکس است که هفته دوم اکران خود را احتمالاً  با ۱۸ میلیون دالر و فلم «یک روز خوب در محله» با بازی تام هنکس هم را که پیش بینی میشود فروشی ۱۴ میلیونی داشته باشد، پشت سر میگذارد. فلم هیجانانگیز «۲۱ پل» نیز طبق پیش بینی ها در محدوده ۹ میلیون دالر فروش میکند.