صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۳ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

۱۵۹ مستند رقیب در اسکار ۲۰۲۰

۱۵۹ مستند رقیب  در اسکار ۲۰۲۰

آکادمی اسکار در حالی از دریافت ۱۵۹ فلم بلند برای بخش مستند ۲۰۲۰ خبر داد که فلم ایرانی «در جستجوی فریده» یکی از این مستندهاست.
به نقل از روایتی، شمار مستندهایی که امسال برای شرکت در بخش مستند بلند به آکادمی اسکار معرفی شدهاند، ۱۵۹ فلم است. «در جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطایی نیز یکی از آثاری است که در این شاخه جای گرفته است.
از این میان شماری از فلم‌‌ها هنوز لازم است تا در لسآنجلس و نیویورک اکران شوند تا قابلیت شرکت در رقابت اسکار امسال را داشته باشند.
این در حالی است که هر یک از این مستندها ممکن است در بخشهای دیگر نیز مورد توجه قرار گیرند و حتی وارد رقابت فلم بلند شوند.
شماری از فلم‌‌های مطرح مستند امسال مانند «آپولو ۱۱»، «آنها پیر نمیشوند»، «لیندا رونشتات: طنین صدای من»، «تونی موریسون: تکههایی که من هستم»، «دیهگو مارادونا»، «دختران»، «کارخانه آمریکایی»، «سیتیزن کی»، «بزرگترین مزرعه کوچک»، «ناپدیدشدن مادرم»، «لبه دموکراسی»، «غزه»، «سرزمین عسل»، «جوزف پولیتزر: صدای مردم»، «میم مثل مالزی»، «ملاقات با گورباچوف» از جمله آثاری هستند که در این فهرست جای گرفتهاند. 
فهرستی متشکل از ۱۵ فلم از میان این فهرست ۱۶ دسمبر انتخاب و معرفی خواهد شد. نامزدهای نود و دومین اسکار دوشنبه ۱۳ جنوری ۲۰۲۰ معرفی میشوند.
اسکار ۲۰۲۰ یکشنبه ۹ فبروزی در دالبی تیاتر برگزار میشود. این مراسم از طریق شبکه تلویزیونی ایبیسی مستقیم پخش و در بیش از ۲۲۵ کشور روی آنتن میرود.
سال پیش «فری سولو»  ساخته الیزابت چی واسارهیلی، جیمی چین، اوان هیس و شانون دیل برنده اسکار شد.