صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۴ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

جنگ جهانی دوم به روایت «میدوی» در صدر گیشه هالیوود

جنگ جهانی دوم به روایت «میدوی» در صدر گیشه هالیوود

فلم سینمایی «میدوی» به کارگردانی رونالد امریش، که روایتی از نبرد میدوی در جنگ جهانی دوم است، صدرنشین گیشه این هفته آمریکا خواهد شد. به نقل از روایتی، فلم سینمایی «میدوی» راوی جنگ جهانی دوم به کارگردانی رونالد امریش طبق پیش بینیها با فروشی در حدود ۱۷ میلیون دالر از ۳۲۴۲ سالن سینما، به سوی صدرنشینی در گیشه این هفته هالیوود میرود.
این مقدار از تخمینهای روز جمعه که ۲۰ میلیون دالر بود پایینتر است، اما همچنان فراتر از انتظارها فروش کرده؛ چرا که پیش از این فروشی ۱۳ میلیون دالری در هفته اول برای این فلم در نظر گرفته شده بود. به این ترتیب فلم سینمایی «میدوی» در مسیری قرار گرفته که «دکتر اسلیپ» فلم اقتباس شده از رمان استیون کینگ را پشت سر بگذارد. «دکتر اسلیپ» فروشی در حدود ۱۳.۵ میلیون دالر از ۳۸۵۵ سالن سینمایی رقم خواهد زد. این اعداد و ارقام تا پایان گیشه این هفته قابل تغییر خواهند بود. فلم «میدوی» که برای انتشار در روز کهنه سربازان تنظیم شده بود، در روز جمعه ۶.۳۴ میلیون دالر فروخت. لاینزگیت توزیع کننده این فلم است و بازیگران آن وودی هارلسون، لوک اوانس، اد اسکرین، نیک جوناس، پاتریک ویلسون و مندی مور هستند. امریش این فلم را از فلمنامهای نوشته وس توک کارگردانی کرده است. فلم نبرد میدوی در سال ۱۹۴۲ که بین آمریکا و جاپان رخ داده بود را روایت میکند. فلم سینمایی «دکتر اسلیپ» هم در گیشه روز جمعه ۵.۲ میلیون دالر فروش کرد و ایوان مک گرگور نقش دنی تورنس را روایت میکند.
دنی تورنس پسر جک تورنس در فلم سینمایی «درخشش» است که جک نیکلسون در آن نقش آفرینی کرده بود. امتیاز فلم از نگاه منتقدان و مخاطبان به ترتیب ۷۳ از صد و B + است. دو فلم سینمایی «بازی با آتش» با بازی جان سینا و فلم «آخرین کریسمس» به کارگردانی پاول فیگ با تخمین فروش ۱۲ میلیون دالری برای جایگاه سوم رقابت میکنند. «ترمیناتور: سرنوشت تاریک» نیز در حدود ۱۰ میلیون دالر فروش میکند و هنوز شانس ماندن در بین پنج فلم پرفروش را دارد. این فلم ۹۴ میلیون دالر در گیشه داخلی و ۳۷ میلیون دالر در گیشههای بین المللی فروش داشته که هنوز هم یک فاجعه بزرگ برای دیزنی محسوب میشود.