صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«خرگوش جوجو» در صف مدعیان اسکار ۲۰۲۰

«خرگوش جوجو»  در صف مدعیان اسکار ۲۰۲۰

فلم سینمایی «خرگوش جوجو» به کارگردانی تایکا وایتیتی را که شخصیت خیالی هیتلر را به تصویر میکشد از مدعیان حتمی اسکار معرفی کرد.
به نقل از روایتی، فلم سینمایی «خرگوش جوجو» به کارگردانی و نویسندگی تایکا وایتیتی که با اقتباس از کتابی به نام «زندانی کردن آسمان ها» ساخته شده، داستانی طنز است که در آلمان نازی روی میدهد.
رومن دیویس در این فلم نقش یکی از اعضای گروه نوجوانان هیتلر را دارد که دوست خیالی او کسی به جز آدولف هیلتر، رهبر حزب نازی آلمان نیست. این پسر نوجوان متوجه میشود که مادر او (با بازی اسکارلت جوهانسون) دختری را پشت دیوار خانه آنها پنهان کرده است و چالشهایی را برای این پسر به وجود میآورد. یوهانسون معتقد است این فلم تجربهای منحصر به فرد است. یک فلم کمدی در سبک آلمان نازی، شاید دلخواه آکادمی اسکار نباشد، اما این فلم یکی از مدعیان اصلی جوایز است. بعد از اینکه نخستین نمایش این فلم با نظرات متفاوتی در جشنواره فلم تورنتو روبرو شد، «خرگوش جوجو» جایزه منتخب مردمی را دریافت کرد تا نشان دهد در بین ۱۰ فلم نامزد اسکار حضور دارد. سال گذشته فلم سینمایی «کتاب سبز» برنده جایزه منتخب مردم بود که بعد از آن هم توانست جایزه بهترین فلم اسکار را دریافت کند. دیگر برندگان اخیر جایزه منتخب مردم که در اسکار نامزد شده اند شامل: «سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری»، «لالا لند» و «اتاق» میشود. آخرین باری که یک فلم با برنده شدن جایزه منتخب نتوانسته بود نامزد اسکار شود به سال ۲۰۱۱ و فلم لبنانی «حالا به کجا بریم» باز میگردد که حتی در بخش خارجی زبان نیز شرکت داده نشد.
دیگر مدعیان بخش بهترین فلم سال شامل: «داستان ازدواج»، «مرد ایرلندی»، «روز و روزگاری در هالیوود»، «جودی»، «انگل»، «جوکر» و «فورد در برابر فراری» هستند.