صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم های ژانر وحشت در سال 2020

فلم های ژانر وحشت در سال 2020

در سال جدید میلادی فلم‌‌های زیادی در ژانر وحشت اکران می شود که ممکن است برای دوست داران ترس و دلهره جالب باشد.
ماه اکتوبر بهترین ماه سال برای اکران فلم‌‌های ژانر وحشت است و در بیشتر مواقع فلم ها در این زمان اکران میشوند، اما امسال فلم‌‌های زیادی در این ژانر شاهد نبودیم و انتخابهای محدودی برای مخاطبان فراهم بود.
به نظر میرسد سال ۲۰۲۰ فلم‌‌های زیادی از این ژانر را در کلکسیون خود گذاشته تا به نوعی کمبود آن در امسال جبران شود.
در اینجا گزیده ای از این فلم‌‌ها را جمع آوری کرده ایم. اگرچه هنوز زود به نظر میرسد و ممکن است در آینده نیز فلم‌‌های بیشتری ساخته شود و هنوز تاریخ اکران تعدادی از فلم هامشخص نشده است، اما فلم‌‌هایی که تا کنون اطلاعاتی از آنها منتشر شده است را معرفی میکنیم.
«کینه» ۳ جنوری (۱۳ جدی)
اکران یک فلم ترسناک در ابتدای سال جدید میلادی، در هالیوود به یک سنت تبدیل شده است. سال ۲۰۲۰ نیز از این قاعده مستثنی نیست و فلم «کینه» اولین دشت هالیوود از ژانر وحشت است.
این فلم به کارگردانی نیکلاس پشی ساخته شده و بر اساس یک داستان ژاپنی است. بازیگران این فلم آندرا ریسبرو، دیمین بیچیر و جان چو هستند.
«زیر آب» ۱۰ جنوری (۲۰ جدی)
زیر آب مسیر سادهای برای اکران نداشت، این فلم در سال ۲۰۱۷ ساخته شده بود اما در نهایت سال ۲۰۲۰ راهش را به سینما باز کرده است. این فلم که بازیگرانی مثل کریستین استوارت و وینسنت کسل را در خود میبیند، داستان یک گروه محقق در زیر آب را روایت میکند که به خاطر یک زلزله شدید زندگی آنها تهدید میشود.
«مرد نامرئی» ۲۸ فبروری (۹ حوت)
بعد از آنکه کمپانی یونیورسال با فلم سینمایی «مومیایی» در سال ۲۰۱۷ برای ساخت دوباره فلم‌‌های کلاسیکش شکست خورد، حالا این بار قصد دارد شانس خودش را با فلم سینمایی «مرد نامرئی» امتحان کند. در این فلم به کارگردانی لی ونل، همسر نامرئی الیزابت ماس خودکشی میکند، اما در واقع نمرده است. نسخه قبلی این فلم داستان مردی بود که با نامرئی شدن دست به اعمال خلافکارانه میزند.
«احضار ۳» ۱۱ سپتامبر (۲۱ سنبله)
داستانهای احضار به چندین نسخه فرعی تبدیل شده است که از جمله آن میتوان به سه گانه «آنابل» اشاره کرد. احضار ۳ روایتگر داستان اصلی است و دنباله داستان احضار (۲۰۱۳) و احضار ۲ (۲۰۱۶) است. کارگردانی این فلم توسط مایکل چاوز انجام شده و پاتریک ولیسون به همراه ورا فارمیگا بازیگران آن هستند.
«یک مکان ساکت:بخش دوم» ۲۰ مارچ (۱ حمل)
قسمت نخست این فلم سال گذشته اکران شده بود و داستان زمانی را روایت میکرد که موجوداتی ناشناخته زمین را تسخیر کرده اند و کوچکترین صدا از انسانها میتواند باعث مرگ آنها شود. این نسخه بسیار مورد استقبال واقع شد و ۳۴۰ میلیون دالر فروخته است.
پروژه بدون نام از فلم «ارّه» ۱۵ می ۲۰۲۰ (۲۶ ثور)
مجموعه فلم‌‌های سینمایی «ارّه»، عنوانی محبوب در بین فلم‌‌های ترسناک است که البته محبوبیت آن در قسمتهای اخیر کاهش یافته بود. قسمت نخست این فلم با تنها یک میلیون دالر هزینه بیش از ۱۰۰ میلیون دالرفروش داشت و یکی از پرسودترین فلم‌‌های این ژانر است. داستان این فلم سینمایی حول شخصیتی به نام قاتل ارّهای است که از قربانیان خود میخواهد در شرایطی اسفناک خود را نجات دهند.