صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۸ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

«انگل» کره جنوبی چند رکورد شکست

 «انگل» کره جنوبی  چند رکورد شکست

برنده نخل طلای کن نمایشی موفق در آمریکا داشت و حالا تعداد سالنهای نمایشدهنده آن هم افزایش پیدا خواهد کرد.
به نقل از د رپ، بعد از اینکه فلم «انگل» ساخته بونگ جون-هو توانست تبدیل به نخستین فلم ساخت کره جنوبی بشود که جایزه نخل طلای کن را از آن خود میکند، این فلم حالا توانسته چند رکورد در باکس آفیس فلم‌‌های مستقل آمریکا از جمله رکورد بیشترین میانگین فروش یک فلم خارجی به ازای هر پرده سینما را جابهجا کند. با توجه به اینکه «انگل» توانست ۳۷۶۲۷۴ دالر بفروشد و میانگین فروش خود به ازای هر پرده سینما را به ۱۲۵۴۲۱ دالر برساند، این فلم همچنین توانسته بالاترین میانگین فروش به ازای هر پرده سینمای تمام فلم‌‌ها در سه سال گذشته را به ثبت برساند. آخرین بار فلم «لالا لند» توانست در دسامبر سال ۲۰۱۶ میانگینی بالاتر به ثبت برساند و از نمایش در پنج پرده سینما به ازای هر پرده ۱۷۶ هزار دالر کسب کند. «انگل» حالا هجدهمین فروش به ازای هر پرده سینما در تاریخ و هشتمین میانگین را در میان فلم‌‌های لایو اکشن دارد.
فلم «انگل» در آخر هفتهای که به پایان رسید در سه سالن آرکلایت هالیوود، لسآنجلس لندمارک و آیافسی سنتر نیویورک روی پرده رفت و همچنین توانست رکورد بهترین آخر هفته اکران سالن آیآفسی سنتر را هم بشکند و از رکورد قبلی که متعلق به «پسربچگی» ریچارد لینکلیتر در سال ۲۰۱۴ بود پیشی بگیرد. این فلم که در سایت جمعآوری نقد راتن تومیتوز امتیاز ۹۹ درصد را دارد، داستان یک خانواده فقیر کرهای را تعریف میکند که با حقهبازی نزد خانواده یک معمار ثروتمند شغل پیدا میکنند و رابطهشان با یکدیگر را از کارفرمایان جدیدشان پنهان میکنند. حقهگری آنها برای مدتی کار میکند اما یک اتفاق غیرمنتظره باعث برخوردی خونین بین آنها میشود.
از هفته آینده نمایش «انگل» به ۲۵ تا ۳۰ پرده سینما گسترش پیدا میکند و علاوه بر سالنهای جدید در لس آنجلس و نیویورک این فلم در بوستون، شیکاگو، سن فرانسیسکو و واشنگتن هم پخش میشود.