صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فلم زنده «کارآگاه گجت» ساخته می‌شود

فلم زنده «کارآگاه گجت» ساخته می‌شود

به گزارش روزنامه افغانستان به نقل از ورایتی، دیزنی قصد دارد فلم زنده «کارآگاه گجت» را با تهیه کنندگان «علاءالدین» یعنی دن لین و جاناتان اریچ بسازد.به همین دلیل دیزنی مایکی دی و استرتِر سیدل را که بیش از همه برای برنامه «ساتردی نایت لایو» شناخته میشوند، استخدام کرده تا فلم نامه این فلم را بنویسند.
«کارآگاه گجت» اولین بار سال ۱۹۸۳ در قالب یک سریال انیمیشن علمی کمدی ساخته شد.
دان آدامز که بیش از همه برای «اسمارت را بگیر» شناخته میشود صداپیشگی نقش اصلی آن را برعهده داشت. گجت کارآگاهی است که با دشمنش دکتر کلاو رییس سامانی به نام ام.ای.دی مبارزه میکند و در این راه پنی برادرزاده او و سگش نیز وی را همراهی میکنند.
این انیمیشن به صورت مشترک توسط کشورهای فرانسه، کانادا، آمریکا، ژاپن و تایوان تهیه شده بود.دیزنی سال ۱۹۹۹ یک فلم با بازی متیو برادریک در نقش اصلی از این انیمیشن ساخت که در آن روپرت اورنت در نقش دکتر کلاو بازی کرده بود. این فلم ۱۳۵ میلیون دلار فروش کرد. یک ادامه ویدویی با بازی فرنچ استوارت در نقش کارآگاه گجت هم در سال ۲۰۰۳ ساخته شد.
گجت به معنای ابزار و آلات تازهاختراع شده مکانیکی است و در زبان عامیانه انگلیسی به افرادی که شیفته خرید و استفاده از ابزارهای نو هستند گفته میشود و «کارآگاه گجت» هم انواع و اقسام این ابزارها را دارد.