صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

انیمیشن «نفرت انگیز» به صدر جدول اکران رسید

 انیمیشن «نفرت انگیز»  به صدر جدول اکران رسید

آخرین وضعیت فروش و خلاصه داستان فلم‌‌های اکران شده طی هفته جاری در سطح جهان را در این گزارش دنبال کنید.
هر هفته گزارشی از پرفروشترینهای فلم‌‌های اکران شده در سطح جهان منتشر میشود که از فروش اکران فلم‌‌ها و انیمیشنهای بزرگ در سطح جهان خبر میدهد.
در این هفته نیز سینمای جهان شاهد اکران فلم‌‌های جدیدی بود که انیمیشن سینمایی «نفرت انگیز» توانست با پشت سر گذاشتن فلم های معروف و محبوب در رتبه اول قرار بگیرد. دیگر فلم جدید گیشه فلمی به نام «جودی» است. این فلم به صورت محدود تنها در ۴۶۱ سینما به نمایش درآمده، اما توانست با ۶هزار و ۷۰۰ دالر بیشتر از فلم‌‌های برتر هفته، بهترین میانگین فروش از هر سینما را رقم بزند. «جودی» از نامزدهای اصلی اسکار نیز محسوب میشود. در زیر به آخرین وضعیت فروش فلم‌‌ها اشاره شده است:
۵) به سوی ستارگان «Ad Astra »
تازهترین آمار فروش فلم‌‌ها در گیشه جهان/ انیمیشن «نفرت انگیز» صدر نشین شدفلم سینمایی در ژانر حماسی و علمی تخیلی به کارگردانی جیمز گری است و برد پیت نیز در نقش اول آن ایفای نقش میکند. این فلم محصول جدید کمپانی فاکس است که پیش از این با فلم «مریخی» به موفقیتهای بزرگی رسیده بود. دده گاردنر، جرمی کلاینر، جیمز گری، رودریگو تیشیرا دیگران بازیگران این فلم هستند.
این فلم داستان فضانوردی به نام روی مکبرید را روایت میکند که در جست و جوی پدر گمشده خود به لبه بیرونی منظومه شمسی میرود. پدر او ۲۸ سال پیش به نپتون سفر کرده و مکبرید علاوه بر یافتن پدرش رازهایی را کشف میکند که ماهیت انسان در کهکشان را به چالش میکشد.
«به سوی ستارگان» این هفته نیز ۱۰ میلیون دالر فروخت و رتبه پنجم رسید، فروش این فلم در گیشه آمریکای شمالی در مجموع به ۳۵ میلیون دالر رسیده است.
****
۴) آن:قسمت دوم «IT: Chapte ۲»
تازهترین آمار فروش فلم‌‌ها در گیشه جهان/ انیمیشن «نفرت انگیز» صدر نشین شدفلمی در ژانر فراطبیعی ترسناک است که کارگردانی آن را اندی موشیاتی انجام داده است. این فلم که توسط کمپانی نیولاین ساخته شده و برادران وارنر نیز انتشار آن را بر عهده دارد، دنباله بر نسخه ۲۰۱۷ این فلم است. جیمز مک اووی، جسیکا چستین، بیل هیدر، عیسی مصطفی، جیمز رانسون و جی رایان بازیگران این فلم سینمایی هستند.
خلاصه داستان این فلم این چنین عنوان شده است که ۲۷ سال از اتفاقات ترسناک سال ۱۹۸۹ میگذرد. اعضای باشگاه بازندگان بزرگ شدهاند و زندگی شخصی و مشکلات خود را دارند. یک تماس تلفنیِ مرموز دوباره آنها را به زادگاه و محل زندگی سابقشان، یعنی شهر دِری بازمیگرداند؛ جایی که باشگاه بازندگان دوباره با ترسهای قدیمیِ خود مواجه میشوند و تصمیم میگیرند برای نبرد نهایی با دشمن دیرینهٔ خود، یعنی پنی وایز، آماده شوند.
«آن:بخش دوم» ۱۰ میلیون فروش داشت و با اختلاف کمی نسبت به فلم به سوی ستارگان توانست رتبه چهارم که جایگاه هفته پیش این فلم بود را دوباره تکرار کند.
****
۳) شیادان «Hustlers ۲۰۱۹»
تازهترین آمار فروش فلم‌‌ها در گیشه جهان/ انیمیشن «نفرت انگیز» صدر نشین شد
فلم سینمایی شیادان یک درام کمدی و جنایی است که لورن اسکارفیا تهیه کنندپی و کارگردانی آن را انجام داده است. این فلم با الهام گرفتن از یکی مقالههای مجله نیویورک ساخته شده و بازیگرانی از جمله جنیفر لوپز، کانستنس وو، جولیا اتیلز، کِکِه پالمر، لیلی رینهارت و کاردی بی در آن نقش آفرینی میکنند.
این فلم داستان گروهی از زنان به رهبری جنیفر لوپز را روایت میکند که تصمیم میگیرند از مشتری هایشان دزدی کنند. لوپر در کنار ویل فرل تهیه کننده این فلم نیز هست.
«شایادان» تنها فلم صعود کرده گیشه این هفته است و خود را از جایگاه پنجم به رتبه سوم رسانده است. این فلم ۱۱ میلیون دالر در این هفته فروخت تا مجموع فروش آن مرز ۸۰ میلیون دالر را رد کند.
****
۲) دانتون اَبی «Downton Abbey »
تازهترین آمار فروش فلم‌‌ها در گیشه جهان/ انیمیشن «نفرت انگیز» صدر نشین شددانتون ابی یک فلم در ژانر درام تاریخی به کارگردانی مایکل انگلر است که از سوی کمپانی فوکس پیکچرز منتشر شد. این فلم ادامه مجموعهای تلویزیونی به همین نام است که در فاصله سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ پخش میشد. هیو بونهویل، لورا کارمایکل، میشل داکری، جوآن فروگات از جمله بازیگران این فلم هستند.
داستان فلم در یک قصر بزرگ در یورکشر رخ میدهد و در آن، داستان زندگی یک خانوادهی اشرافی به نام خاندان کرالی به همراه خدمتکاران شان، در دوران پس از سلطنت ادوارد هفتم و در خلال سلطنت جرج پنجم و پس از آن، روایت میشود.
این فلم با ۱۴ میلیون دالر فروش در هفته دوم نمایش خود به ۵۸ میلیون دالر رسید و تنها پس از یک هفته صدر نشینی، رتبه خود را به انیمیشن «نفرت انگیز» واگذار کرد.
****
۱) نفرت انگیز «Abominable »
تازهترین آمار فروش فلم‌‌ها در گیشه جهان/ انیمیشن «نفرت انگیز» صدر نشین شدانیمیشن جدید شرکت دریم ورکز است پرل استودیو در ژانر ماجراجویی است. جیل کالتون به طور مشترک در کنار تاد ویلدرمن کارگردانی این فلم را انجام داده اند. جیل نویسندگی این پروژه را نیز انجام داده است و کلویی بنت، آلبرت تسای، تنزینگ نورگای، ادی ایزارد و تسای چین صدا پیشگان آن هستند.
داستان انیمیشن از این قرار است که شخصیت «یی» یک موتود افسانهای به نام «یتی» را در پشت بام خانه خود پیدا میکند که به همراه دوستانش نام اورا اورست میگذارند. آنها قصد دارند این موجود را به خانه خودش در بالاترین نقطه زمین برسانند. این انیمیشن که هفته اول اکران خود را پشت سر میگذارد، ۲۰ میلیون دالر فروش کرده و خود را به صدر پرفروشها رسانده است.
در هفته آینده سینمای جهان شاهد سه فلم جدید خواهیم بود، «درد و افتخار» فلم تحسین شده جشنواره کن به کارگردانی پدرو آلمودوار به صورت محدود اکران خواهد شد و فلم سینمایی «جوکر» نیز طبق پیش بینیها هفته آینده افتتاحیه ۸۰ میلیون دالری خواهد داشت.